Komplikace pro reprezentaci, trenér Říha je na pozorování v nemocnici

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

25. dubna 12:54

Václav Jáchim

Nečekaná komplikace potkala v přípravě na mistrovství světa českou reprezentaci. Hlavní trenér Miloš Říha má zdravotní potíže a je na pozorování v nemocnici v Nitře, vzhledem k tomu nepovede národní tým v pátečním duelu Euro Hockey Challenge proti Slovensku. Zápas hostí od 18 hodin Trenčín, český tým budou koučovat asistenti Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Nový fanshop

Podle dostupných informací by měl být Říha znovu k dispozici v sobotu,  kdy národní tým hraje se Slováky odvetu v Nitře (opět od 18 hodin).

Hlavní kouč dosud vedl všechny tréninky během přípravného kempu, ten čtvrteční už ovšem nikoli. Mužstvo měli na povel asistenti Robert Reichel a Karel Mlejnek. Oba povedou národní mužstvo v pátečním utkání.

„Miloš Říha ve čtvrtek absolvoval kontrolní vyšetření v nemocnici v Nitře, které ukázalo, že je potřeba dvoudenní krátkodobá hospitalizace kvůli pozorování,"  řekl tiskový mluvčí národního mužstva Zdeněk Zikmund s tím, že příčinu zdravotních potíží hlavního trenéra nemůže specifikovat.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Absence hlavního kouč je nepříjemná, nicméně jen dočasná. Podle tiskového mluvčího není ohrožena účast Miloše Říhy v další fázi přípravy, natož na světovém šampionátu. Elitní výběr se v pátek musí obejít bez šéfa střídačky, hokejisty budou v duelu se Slováky řídit Robert Reichel a Karel Mlejnek.

„Beru to úplně normálně, to vyšetření bylo prostě nutné a poradíme si s tím. Jsme tady jako tým a je úplně jedno, kdo bude na střídačce. V pátek tam budeme my s Karlem Mlejnkem," řekl pro ČTK olympijský vítěz z Nagana Reichel.

Sestavu na páteční utkání složí trenérský štáb po vzájemné dohodě. „Komunikujeme, řešíme tréninky i sestavu. Určitá komplikace to samozřejmě je, ale ne na takové úrovni, že by Miloš nemohl nic. Prostě se to tak stalo a je to realita. Věříme, že tady zase brzy bude a vše bude v pohodě," dodal Reichel.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz