Zvažoval KHL, nakonec zůstává. Reprezentační obránce pokračuje ve Finsku

Foto: Aarno Vuorinen, liiga.fi

2. července 2020, 10:08

Václav Jáchim

Před rokem přešel ze Slovanu Bratislava do finského týmu Lukko Rauma a zaujal. Lukáš Klok prožil na severu Evropy povedený ročník, poté zvažoval další změnu – lákal ho návrat do ruské KHL, v jednu chvíli to vypadalo slibně. Ovšem bývalý obránce Vítkovic bude nakonec nadále kotvit v Raumě, prodloužení vzájemné spolupráce potvrdil klub na svém webu.

Fanshop národního týmu

Lukáš Klok sehrál za Lukko 51 soutěžních utkání, vstřelil 5 gólů a přidal 18 nahrávek. V uplynulé sezoně se s českou reprezentací představil také na dvou podnicích Euro Hockey Tour, držel si stabilní formu. Tahle skutečnost neunikla zájemcům z ruské Kontinentální ligy, stěhování důrazného beka východním směrem bylo v jednu chvíli dost aktuální.

„Měli jsme předběžnou dohodu s Admiralem Vladivostok. Vedení klubu Lukáše sledovalo, řešili jsme jeho přesun do týmu. Jenomže jak známo, vzhledem k aktuální situaci nedostane Admiral prostředky na účast v KHL a v soutěži skončil," uvedl hráčův zástupce Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services.

Poté byly ve hře další možnosti, Klok čekal, zda dojde k finální dohodě. Nakonec přesun do ruské soutěže nedopadl, pětadvacetiletý rodák z Ostravy bude nadále hrát za Raumu. Což klub nyní potvrdil na svém webu. „Pro nás je to důležitá zpráva. Lukáš byl v minulém ročníkem jednou z opor týmu," uvedl na klubových stránkách sportovní ředitel Kalle Sahlstedt.

Podle jeho slov se český bek neustále zlepšoval. ve finské soutěži se rychle adaptoval a prokázal kvality. „Zejména kolem Vánoc hrál skutečně výborně," ocenil Sahlstedt. Finský tým měl zájem o další spolupráci, teď v Raumě netají spokojenost, že se tak stalo. „Klok je všestranný hráč, který si zaslouží hodně prostoru. Při hře v pěti proti pěti, v přesilovkách i oslabeních," dodal sportovní šéf klubu.

Důrazný bojovník si fanoušky Raumy nezískal jen hokejovými přednostmi, podle Sahlstedta byl také neustále pozitivní. „Má příjemnou, otevřenou povahu. Všem dodává hodně energie, myslím, že příznivci jsou z jeho pokračování v našem klubu nadšeni," připomněl.

Bývalý bek Vítkovic či Slovanu Bratislava se na novou sezonu chystá individuálně doma v Ostravě, směr Skandinávie by měl nabrat na přelomu července a srpna, kdy se hokejisté Lukko Rauma pustí do společných tréninků.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz