Klok se do extraligy nevrátí, pokračuje v zahraničí

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

14. června 2019, 17:15

Marek Hedbávný

Reprezentační obránce Lukáš Klok se po konci ve Slovanu Bratislava stěhuje do finské nejvyšší soutěže. Jako novou posilu ho představil tým Rauman Lukko.

Fanshop národního týmu

Klok ve Finsku podepsal smlouvu na jeden rok s roční opcí. V jedné kabině se tak potká například s Davidem Němečkem. Jiný Čech Jakub Krejčík už v klubu nepůsobí, přestoupil do Kärpätu Oulu.

Pro čtyřiadvacetiletého Kloka se bude jednat o třetí zahraniční angažmá: ještě jako junior to jeden rok zkoušel v zámořské USHL, uplynulou sezonu strávil v KHL (54 zápasů, 1+7) a teď jde do země tisíce jezer.

Většinu kariéry nicméně strávil doma v Ostravě. Díky povedené štaci ve Vítkovicích to Klok dotáhl až do reprezentace: zahrál si například na mistrovství světa juniorů a zkušenosti má i z Euro Hockey Tour. S národním týmem se připravoval i letos, do nominace na šampionát v Bratislavě se však nedostal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz