Velká ztráta pro Vítkovice. Roman se loučí, bude hrát ve Finsku

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Velkou ztrátu hlásí hokejisté Vítkovic. Kádr opouští ofenzivníá opora Ondřej Roman, zkušený útočník využil klauzule ve smlouvě a odchází do zahraničí. Novým působištěm hráče s reprezentačními zkušenostmi bude Ilves Tampere. „Ondra se s vedením finského klubu dohodl na roční smlouvě," uvedl Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

partneři českého hokeje

Akce se narodila rychle, ani jedna strana s ní původně nepočítala. Ondřej Roman měl s Vítkovicemi platnou smlouvu s možností odchodu do ciziny v případě zajímavé zahraniční nabídky. Přesně tahle situace nyní nastala, někdejšího hráče ruského Jekatěrinburgu či farmy Dallasu oslovili zástupci Ilvesu Tampere.

„Musím říct, že mě i nás všechny v klubu dost překvapilo a zaskočilo, že se Ondra pro odchod do zahraničí rozhodl. Zvlášť v době, kdy se snažíme poskládat co nejkvalitnější tým. Ondrovo rozhodnutí bereme jako fakt. Jeho požadavek na uvolnění akceptujeme. Ondrovi děkujeme za dosavadní služby a přejeme v jeho novém zahraničním angažmá hodně štěstí," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

Pro Ondřeje Romana je zmíněná nabídka příležitostí, jak si po odmlce zahrát jinou evropskou soutěž. V minulosti okusil Kontinentální ligu, hrál zámořské AHL, ECHL či juniorskou WHL. Teď se jednatřicetiletý ostravský rodák vydává na sever Evropy. Do klubu, kde byl brankářskou jedničkou Lukáš Dostál.

„Ondra si uvědomuje, že nabídka od Ilvesu znamená šanci. Netajil zájem ještě si zahrát v cizině. Když se ozvali zástupci klubu, hodně ho to oslovilo. S vedením uzavřel roční smlouvu a moc se na příští sezonu těší. Ondra by chtěl poděkovat Aleši Pavlíkovi i celému vítkovickému vedení klubu za velmi vstřícný postoj. Je patriotem, po ukončení angažmá v zahraničí by se do Vítkovic moc rád zase vrátil," připomněl Michal Sivek.

Pro vítkovický klub je odchod Romana komplikací. Ostřílený útočník byl v minulé sezoně druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva, ve 45 extraligových utkáních zaznamenal 14 gólů a 19 nahrávek. Vedení teď bude hledat náhradu na uvolněnou pozici jednoho z elitních centrů.

„I když to v současné době nebude nic snadného i s ohledem na to, že trh je momentálně částečně přebraný, už máme rozjednány určité varianty. Vše řešíme samozřejmě s majitelem Alešem Pavlíkem a konzultujeme s trenéry A-mužstva. Naší snahou je přivést do týmu kvalitního hráče," doplnil na klubových stránkách Roman Šimíček.

Ondřej Roman se do zahraničí vydává po čtyřech letech, zástupci účastníka finské Liigy mají radost, že se jim podařilo ulovit zkušenou posilu. „Ondřej Roman je kvalitní hráč, jemuž se v Česku pravidelně dařilo. Kromě toho má na kontě hodně zápasů v AHL, KHL či v reprezentaci. Jde o dobře bruslícího hráče s vynikajícím čtením hry a předpoklady pro ofenzivu," uvedl na webu finského týmu sportovní šéf Timo Koskela.

Na soupisce týmu z Tampere je Roman aktuálně jediným cizincem, klub byl v minulosti oblíbenou destinací českých hokejistů. Vedle zmíněného Lukáše Dostála oblékali dres Ilvesu třeba také Patrik Štefan, Vojtěch Polák, Radek Duda, Petr Tenkrát, Roman Božek, Radim Kucharczyk, bratři Jan a Roman Vopatové, Marián Kacíř nebo třeba Marek Vorel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz