Bývalý bek Vítkovic chce zůstat v cizině: Vladivostok padl, co jiná varianta z KHL?

Foto: Aarno Vuorinen, liiga.fi

23. dubna 2020, 14:37

Václav Jáchim

Z hlediska produktivity prožil nejlepší sezonu v kariéře, Lukáš Klok byl hodně vidět také na mezistátní scéně. Důrazný bek před několika dny skončil ve finském týmu Lukko Rauma, kde nedošlo k dohodě o uplatnění opce, ovšem rád by za hranicemi pokračoval. „Pro Lukáše je cizina prioritou, zejména tedy KHL," konstatoval Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Fanshop národního týmu

Stále se lepšící bojovník si už Kontinentální ligu v minulosti vyzkoušel, ročník 2018-19 strávil ve Slovanu Bratislava. Když klub loni soutěž opustil, vydal se někdejší vítkovický bek na sever Evropy. A obstál.

V týmu, kde působil také jiný český obránce David Němeček, sehrál 51 utkání základní části, zaznamenal pět branek a 18 nahrávek. V hodnocení účasti na ledě při obdržených a vstřelených brankách mu statistici spočítali údaj +13.

Teď to vypadá, že Lukko Rauma bude pro Kloka minulostí. „Sešlo se toho víc, především ale kluby postihla situace okolo koronaviru. Některé budou po finanční stránce asi rády, když zahájí novou sezonu s hráči, které teď mají,“ uvedl v rozhovoru pro Moravskoslezský deník.

Není vyloučeno, že by dres finského týmu mohl oblékat nadále, ovšem ve hře jsou další varianty. Vladimír Vůjtek upozornil, že Kloka láká především KHL. „Měli jsme předběžnou dohodu s Admiralem Vladivostok. Vedení klubu Lukáše sledovalo, řešili jsme jeho přesun do týmu. Jenomže jak známo, vzhledem k aktuální situaci nedostane Admiral prostředky na účast v KHL a v soutěži skončil," řekl hráčův agent.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Vůjtek vede jednání s jinými týmy. „Určité možnosti jsou, teď nedokážu odhadnout, jak to dopadne. Pandemie koronaviru zasáhla celou hokejovou Evropu. Aktuální je KHL, může se stát, že Lukáš zamíří znovu do Finska nebo do Švédska. Řešíme to," připomněl Vůjtek.

Klok ví, jaká je situace. S angažmá nemá smysl pospíchat. „Čekám a věřím, že se najde ta nejlepší varianta. Určitě nehledím jen na peníze, ale i na svůj hokejový růst, abych se posunul dál," upozornil pro zmíněný deník. Podle Vůjtka není pravděpodobné, že by se reprezentační bek vrátil do mateřských Vítkovic. „Lukáš chce hrát v zahraničí, myslím, že to tak dopadne. Jen je otázka, jaká soutěž to bude," doplnil.

Čtyřiadvacetiletý ostravský rodák odešel poprvé za hranice už v sezoně 2013-14, kdy oblékal dres týmu Youngstown Phantoms v americké juniorské USHL. O pozdější štaci ve Slovanu už byla řeč. Pobyt v Lukko Rauma posunul Kloka po všech hokejových stránkách, povedené uplynulé období podpořil i pobyt v národním týmu, za který v letošním ročníku sehrál pět utkání a zaznamenal jednu asistenci.

Foto: lukkorauman.fi

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz