Zbyněk Michálek hlásí návrat na extraligovou scénu, posílí Kometu

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Brněnská Kometa před klíčovou fází sezony dál posiluje kádr – její obranné řady vyztuží zkušený Zbyněk Michálek! Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

HokejkaTV

Šestatřicetiletý obránce se vrací na hokejovou scénu po více než deseti měsících. Naposledy se v ostrém zápase představil 9. března v předkole play off proti Liberci, po sezoně se na další spolupráci se Spartou nedohodl a přesunul se za rodinou zpátky do zámoří.

Kdy Michálek naskočí? Bude záležet, jak se bude cítit

Ale teď jej fanoušci na extraligových stadionech budou znovu vídat. V Kometě. V předchozím ročníku pomohl pražskému týmu v základní části 18 body (5+13) ve 30 zápasech, v následných vyřazovacích bojích vyšel ve třech kláních s Bílými Tygry bodově naprázdno.

„Zbyněk Michálek je obrovsky zkušený hráč. Věřím, že nám hodně pomůže.“

Předtím hrál Zbyněk Michálek dlouhých sedmnáct let v zámoří, kde zapsal celkem 810 startů ve slavné NHL. V barvách Wild, Coyotes, Penguins a Blues nasbíral 182 bodů za 42 branek a 140 nahrávek. Jeho zkušenosti se budou partě okolo Libora Zábranského hodit.

Foto: hcsparta.cz

„Jsem rád, že jednání dopadla dobře a Zbyněk je tady. Je to obrovsky zkušený hráč. Věřím, že nám hodně pomůže. Už se zapojil do tréninku, ale nechci předjímat, do kterého utkání nastoupí. Bude záležet, jak se bude cítit,“ uvedl majitel a hlavní trenér Komety.

„Chtěl jsem jít do týmu, kde je šance vyhrát titul, a kde je dobrá atmosféra.“

„Chtěl jsem jít do týmu, kde je šance vyhrát titul, a kde je dobrá atmosféra. Věřím, že Brno je natolik silné, aby i letos mohlo hrát o nejvyšší příčky. Je to hokejové město se skvělými fanoušky. Navíc tady znám dost kluků,“ těšilo na prvním tréninku Michálka.

Měl jsem z jednání s Liborem Zábranským dobrý pocit

Stříbrný a bronzový medailista z MS si pochvaloval i domluvu s Liborem Zábranským. „Ta byla super. Co jsme si řekli, platilo. Počkal, až si vyřeším všechny svoje osobní věci. Měl jsem z našeho jednání dobrý pocit a nakonec se rozhodl pro Kometu," doplnil.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Lukáš Dostál, Pavel Jekel, Lukáš Klimeš, Karel Vejmelka.

Obránci:
Ivan Baranka, Michal Barinka, Tomáš Bartejs, Michal Furch, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Zbyněk Michálek, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Jan Štencel.

Útočníci:
Leoš Čermák, Martin Dočekal, Martin Erat, Petr Holík, Jan Hruška, Bedřich Köhler, Petr Kratochvíl, Silvester Kusko, Alexandre Mallet, Peter Mueller, Karel Plášek mladší, Tomáš Plekanec, Vojtěch Střondala, Jan Süss, Tomáš Vondráček, Martin Zaťovič, Radim Zohorna.

Nedávné změny v kádru

Bleskový přesun mezi Kometou a Dynamem. Pardubice ulovily Schause »
Zkušená posila pro Kometu. Z Vítkovic přichází slovenský zadák Baranka »
Velká rošáda brankářů: Kašík míří z Komety do Zlína, Sedláčka má Sparta »
Další změny v Dynamu! Ofenzivu oživí Horký, Vondráček se vrací do Brna »

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz