Zkušená posila pro Kometu. Z Vítkovic přichází slovenský obránce Baranka

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Hledají způsob, jak vyladit sestavu a posílit tým před finišem sezony, v němž chtějí zaútočit na třetí mistrovský titul za sebou. Hokejisté Komety hlásí příchod ostříleného beka, z Vítkovic se do Brna stěhuje Ivan Baranka. Slovenský obránce se díky bleskové dohodě ihned zapojí v novém týmu, první duel za Kometu by měl sehrát už dnes doma proti Karlovým Varům.

HokejkaSHOPvanoce

Baranka působí v české Tipsport extralize třetí sezonu, zatím oblékal jen dres Vítkovic. V letošním ročníku dosud stihl 34 utkání, vstřelil tři branky a přidal pět nahrávek. Účastník tři olympiád a čtyř mistrovství světa v minulosti okusil NHL v New York Rangers, později hrál ruskou Kontinentální ligu za Spartak Moskva, Ufu, Omsk a Slovan Bratislava.

Nyní se zkušený bek poprvé stěhuje v rámci naší nejvyšší soutěže, nově už patří brněnské Kometě, kde doplní krajany Tomáše Malce a také Silvestera Kuska, i když ten většinu sezony strávil v Třebíči. Baranka opouští Vítkovice, kde mu po skončení sezony měl vypršet kontrakt. V klubu se loučí po vzájemné dohodě.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

„Ivanu Barankovi na konci této sezony u nás skončí smlouva. Zájem o něj projevila Kometa Brno a vzhledem k tomu, že už teď víme, že bychom nenašli shodu na finančních podmínkách nové smlouvy, využili jsme zmíněné nabídky Komety už nyní. Přestože patřil k jedněm z našich stěžejních beků, tak jsme věděli, že na konci sezony stejně naše spolupráce skončí, proto jsme se po vzájemné dohodě i s hráčem domluvili na tom, že jej do Komety uvolníme," uvedl pro klubový web generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Vítkovický klub chce do konce přestupního termínu přivést jiného kvalitního beka, po vážném zranění by se měl také vrátit do hry Peter Trška. „Ivanovi za jeho služby u nás děkujeme a přejeme mu hodně štěstí. Zároveň připomínám, že budeme usilovně pracovně na tom, abychom nejpozději do konce přestupního období přivedli adekvátní náhradu," doplnil Jakub Petr.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz