Bleskový přesun mezi Kometou a Dynamem. Pardubice ulovily Schause!

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Představitelé Komety dopoledne oznámili příchod slovenského obránce Ivana Baranky, tahle skutečnost měla vliv na působení jiného zadáka. Kádr obhájce titulu opustil Nicholas Schaus, americký bek se vrací do Pardubic, kde úspěšně působil předminulou sezonu. Schaus za Východočechy poprvé nastoupí už v dnešním duelu proti Chomutovu.

HokejkaSHOPvanoce

Pro Pardubice jde o zvučnou posilu, ostatně zástupci Dynama se netajili, že by rádi doplnili defenzivu o kvalitní novou tvář. Teď ji mají, Schaus prostředí dobře zná, hokejovou úroveň v Dynamu před časem potvrdil natolik, že si odtud vybojoval smlouvu s ruským Magnitogorskem.

„Ve snaze posílit mužstvo před závěrem letošní sezony se nám podařilo domluvit na spolupráci s Nicholasem Schausem. Nick zná naše prostředí, u nás se mu dařilo, jsme velice rádi, že se nám podařilo dohodnout na jeho návratu k nám. Prozatím přebíráme jeho smlouvu z Komety Brno do konce sezony s tím, že obě strany jsou otevřeny dalším jednáním," řekl na klubových stránkách generální manažer Dušan Salfický.

Nicholas Schaus.

Nicholas Schaus. | Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Minulý ročník strávil americký bek v Magnitogorsku a poté v čínském Kunlunu, poté přešel do Slovanu Bratislava. Ovšem za slovenský klub sehrál jen deset utkání KHL, přičemž si připsal gól a nahrávku. Pak si plácl s Kometou Brno. V dresu obhájce titulu stihl 16 střetnutí a zaznamenal dvě asistence, teď začíná třetí angažmá letošní sezony.

V Dynamu na Schause hodně spoléhají, během ročníku 2016-17 posbíral 36 kanadských bodů a byl nejproduktivnějším obráncem základní části. „Nick u nás prožil také těžký závěr sezony, ví tedy, do čeho jde. Jeho chuť pomoci Pardubicím je pro nás velice důležitá. Moc se těší zpět. Věřím, že nám výrazně pomůže!“ doplňuje Salfický.

Schaus se z Brna do Pardubic přesunul během dnešního dne, po příjezdu potvrdil, že je připraven ihned naskočit do večerního utkání s Piráty. „Rád se vracím do známého prostředí, kde se mi dařilo, za kamarády a teď znovu mými spoluhráči. Chci co nejvíc Dynamu pomoci a v první řadě se ještě pokusit o odvrácení baráže," citují amerického obránce stránky pardubického klubu.

Foto: tt.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz