Svačina už střílí za Kometu a ta vede ligu: Plekyho pas? Geniální

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Naskočil do rozjetého vlaku a chytil se skvěle. Vladimír Svačina přišel do Brna ve chvíli, kdy Kometa pokukovala po čele tabulky a nyní se už na něm zaslouženě vyhřívá. Skvělou první čtvrtinu završili modrobílí domácí demolicí Pardubic, které přejeli 5:1 a ve svém třetím zápase za Kometa v TELH se trefil také Vladimír Svačina. „Musíme si vážit toho, že vyhráváme a stále se můžeme zlepšovat,“ popisuje.

HokejkaSHOPvanoce

Třinácté kolo, třináctka na dresu a první gól za Kometu v extralize. Šťastná třináctka?
Celý život s ní hraji, přináší mi štěstí a jsem rád, že mi to tam proti Pardubicím spadlo.

Tomáš Plekanec vám na gól poslal skvělou přihrávku, že?
Je to tak. Geniální, nádherná.

Přesto ale nešlo o váš první gól za Kometu.
Extraligový to první je, ale na ten vůbec první už si nevzpomenu. Bylo to určitě v první lize ve finále proti Ústí. Něco mi říká, že to bylo do prázdné branky, ale opravdu si jej nevybavuji.

Když jsme u těch třináctek, za třináct gólů v základní části byste byl rád?
Na to se zeptejte trenérů, jestli by jim to stačilo, ale já bych byl za 13 gólů určitě rád. Je to však jenom číslo. V šatně nikdo nehraje na to, kolik dá gólů. Musíme si vážit toho, že vyhráváme a stále se můžeme zlepšovat.

Vstřelená branka vám i celé lajně pomohla, že?
Myslím si, že každému pomůže, když dá zkraje zápasů takový gól. Už zápas na Kladně byl z naší strany dobrý, mám tedy na mysli naši pětku. Opět jsme si odehráli svoje a snad to takhle půjde dál.

A Pardubice jste k ničemu nepustili už od první minuty.
Řekli jsme si, že zkusíme soupeře napadat a znepříjemnit mu hru. To se nám povedlo, protože pardubičtí beci nám hodně odevzdávali puky a nemohli se z toho dostat. Dobře zvolená taktika.

Jak jste spokojen se svým vytížením a zápasovým časem?
Trenér se to snaží pravidelně střídat. Je pravda, že ve třetí třetině tam byly nějaké přesilovky a oslabení, a tak jsme všehovšudy byli na ledě asi třikrát. Pak nebylo snadné skočit na led zpět, když jste studený. Každý z nás ale hraje hokej už nějaký pátek a s těmito momenty se musíme popasovat. Jsme tým a vyhráváme. To nejdůležitější. Nesejde na tom, jestli někdo hraje pět, deset, nebo dvacet minut. To nám teď všem může být jedno.

V Kometě už se cítíte jako doma?
Přišel jsem ve chvíli, kdy se pořád vyhrává a naštěstí jsme svým příchodem šňůru výher nepřekazil (úsměv). Budeme i nadále pracovat tak, jak pracujeme, a doufám, že i v neděli na to navážeme a získáme tři body.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz