Naše zápasy jsou jako na horské dráze, kroutí hlavou Rytíř Zelingr

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Souboj týmů ze spodku tabulky o cenné body zvládl lépe hostující Litvínov. Nejprve se do vedení dostali Středočeši zásluhou trefy Jaromíra Jágra. Zlom přišel ve druhé části, v níž Chemici během 19 vteřin otočili vývoj utkání. Rytířům se podařilo utkání zdramatizovat, ale prodloužení rozhodl před brankou osamocený Jakub Petružálek. Utkání hodnotil 20letý zadák Rytířů Matyáš Zelingr.

HokejkaSHOPvanoce

Matyáši, dvě branky během devatenácti vteřin, co se přesně stalo?
Obě branky padly po našich chybách. V soubojích jeden na jednoho jsme nebyli důslední a myslím, že jsme trochu povolili. Říkáme si, že tyhle chyby dělat nesmíme, ale stalo se.

Takhle slepené góly jsou určitě nepříjemné. Je těžké se poté vrátit do zápasu?
Pokaždé je to těžké, ale naopak si myslím, že to tým může nabudit.

Před zápasem upozornil Ladislav Romančík na brejky Litvínova. Potvrdilo se to?
Připravovali jsme se na to, ale bohužel jsme to nedodrželi. Během zápasu nám ujížděli a pořad jsme museli soupeře dojíždět. Na příští utkání se musíme připravit lépe.

Rozhodl drobný okamžik v prodloužení. Před brankou zůstal Jakub Petružálek, zapomněli jste na něj nebo co se stalo?
S klukama jsme se o tom bavili… Řekl bych, že jsme na něj nezapomněli, ale už jsme se viděli s kotoučem ve středním pásmu, proto jsme se se Zikym (Ladislav Zikmund) sjeli. O puk jsme nakonec přišli a před brankou byl už soupeř. To je hokej a někdy se to prostě stane.

Uvědomovali jste si, že bez bodu byste se propadli na samé dno tabulky?
Rozhodně ano. Připravujeme se na každý zápas stejně s tím, že chceme bodovat. Určitě si neříkáme, že teď do toho půjdeme a pak povolíme, to neexistuje. Řekli jsme si, že uděláme vše proto, abychom nespadli. Pořád hrajeme o předkolo.

» Deset zápasů, osm gólů! Jágr znovu a znovu udivuje

Zápasy se vám dařilo otáčet, ale když vedete, tak to nedotáhnete do konce. Nevidíte v tom trochu paradox?
Je to jako na horské dráze. Kolikrát jsme prohrávali o tři branky a nakonec jsme dokázali zvítězit. Proti Brnu jsme vedli 2:0 a nakonec jsme prohráli 2:3. Myslím si, že máme špatné druhé třetiny… Nějak to vypustíme a pak se chceme vrátit do zápasu, ale je to těžké.

V zápasech se vám poměrně daří bodovat. Pomáhá to vaší psychice a sebevědomí?
Určitě, když ty body padají tak to sebevědomí pomůže. Snažím se na to nekoukat.

Vy jste na začátku sezóny neměl jisté místo. Patříte mezi mladší hráče, zahrál jste si Chance ligu a teď extraligu. Jak si to užíváte?
Jisté místo nemám ani teď, to nebudu mít nikdy. Pozici si snažím udržet a užívám si každý moment, kdy si můžu zahrát extraligu. Jsem rád, že dostávám více prostoru.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz