Sparťanští para hokejisté dostali od Tona a spol. dresy. Kdo si zkusil sáně?

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Nové nového ročníku Para hokejové ligy vstoupí para hokejisté s novými dresy, které dostali od vedení HC Sparta Praha. Mezi oběma sparťanskými celky vznikne pouto.

Aplikace Tipsport extraligy

Informaci o podepsání memoranda o bližší budoucí spolupráci oznámila pražská Sparta v pátek prostřednictvím tiskové zprávy. 

„Jsme jeden tým a máme ty nejvyšší ambice. Pokud se budeme vzájemně podporovat a motivovat, tak nás nikdo nezastaví. A právě vy jste vzorem osobní statečnosti a schopnosti vypořádat se s životními výzvami. Uděláme vše pro to, abyste se stejně cítili jako nedílná součást klubu,“ řekla na tréninku všem přítomným hráčům a hráčkám parahokejového týmu generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

„Pro kluky je to obrovská motivace. Jsme jediný klub v para hokejové lize, který může nosit stejné jméno, jako hokejisté. Hráči se tak cítí jako právoplatní hráči. Hrdě bojují se svým hendikepem a jsou součástí klubu s obrovskou historií,“ těšilo člena představenstva HC Sparta para hokej Jana Zapletala.

„Jsme jeden tým a máme ty nejvyšší ambice. Pokud se budeme vzájemně podporovat a motivovat, tak nás nikdo nezastaví.“ 

Para hokejisté Sparty v minulé sezoně skončili bronzoví, čímž ukončili své sedmileté čekání na cenný kov. Jaké mají cíle pro nadcházející ročník, který začíná 28. září? „Jedině zlato,“ má jasno jediná zástupkyně ženského pohlaví ve sparťanském para hokejovém týmu Jana Nachtigalová.

Pomoct by k tomu měl i Zdeněk Šafránek, jedna z největších postav tuzemského para hokeje a kapitán reprezentace na paralympijských hrách v roce 2018, který Spartu před novým ročníkem posílil. „Je tu skvělá parta, moc se mi tu líbí. A nové dresy jsou fakt parádní,“ chválil si Šafránek.

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Na trénink sparťanských para hokejistů se přišli podívat i členové vedení a realizačního týmu. Někteří si vyzkoušeli, jak těžké to handicapovaní hokejisté mají. „Není to žádná sranda, byl jsem rád, že jsem udržel stabilitu. Musel bych s klukama tvrdě trénovat, abych aspoň trochu zvládal stíhat jejich tempo,“ prohlásila legenda Sparty a její nynější sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Svůj komentář přihodil i přítomný trenér Uwe Krupp, který si jízdu v sáních vyzkoušel už dřív. „V Kolíně nad Rýnem, kde jsem trénoval, měli také para hokejový klub. Vyzkoušel jsem si ho na vlastní kůži. Usedl jsem do saní a najednou jako kdybych celý život hokej nehrál. Neměl jsem proti těm klukům šanci. Úplně nás rozebrali,“ smál se německý kouč.

Rozpis zápasů sparťanských para hokejistů:

28. září 2019: SHK LAPP ZLÍN – HC Sparta Praha

29. září 2019: HC Studénka – HC Sparta Praha

19., nebo 20. října 2019: HC Sparta Praha – SKV Sharks Karlovy Vary

9. listopadu 2019: HC Sparta Praha – SOHO Olomoučtí Kohouti 

10. listopadu 2019: HC Sparta Praha – SHK Mustangové AUTO IN

30. listopadu, nebo 1. prosince 2019: SKV Sharks Karlovy Vary – HC Sparta Praha

14. prosince 2019: HC Sparta Praha – SHK LAPP Zlín

15. prosince 2019: HC Sparta Praha – HC Studénka

4. ledna 2020: SOHO Olomoučtí Kohouti – HC Sparta Praha

5. ledna 2020: SHK Mustangové AUTO IN – HC Sparta Praha

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz