Přání se začíná plnit. Český para hokej po domácím MS registruje nové zájemce

Foto: paraostrava2019.cz

Konečně urvat medaili z velké akce, přilákat do ochozů diváky a vzbudit v handicapovaných lidech zájem o para hokej. První bod se sice českým para hokejistům na domácím mistrovství světa v Ostravě nakonec splnit nepodařilo, druhý ovšem nad očekávání a třetí víc než dva měsíce po turnaji pomalu taky.

HokejkaSHOPvanoce

„Musíme teď udělat maximum, abychom našli alespoň pět kluků ve věku 15 až 20 let,“ nechal se v rozhovoru pro Hokej.cz po neúspěšné bitvě o bronz slyšet trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza.

Aktuální věkový průměr mužstva je totiž 36 let. I když borci na domácím MS ukázali, že ještě stačí, mladá krev by dodala do hry svěží vítr.

Naděje a přání se začínají pomalu a jistě proměňovat v realitu. „Ještě před mistrovstvím jsme si říkali, že bychom rádi změnili osud alespoň jednoho člověka s handicapem a dali mu šanci žít jinak. Uběhlo několik měsíců a zájem o para hokej mají první lidé. Je to skvělé a na tohle jsme opravdu hrdí,“ prozrazuje na webu ostravského světového šampionátu Jiří Šindler, předseda organizačního výboru MS.

„Uběhlo několik měsíců a zájem o para hokej mají první lidé. Je to skvělé a na tohle jsme opravdu hrdí.“

Jeho slova doplňuje o konkrétní čísla Michal Tereska, asistent trenéra para reprezentace a kouč para hokejistů Sparty. „Z prvních ohlasů klubů víme, že cirka desítka zájemců tu je a bude teď záležet na tom, jak tuto možnost chytnou za pačesy a poperou se s výzvou, kterou před ně možnost hrát para hokej postavila.“

„Nedávno jsme vyrazili i do Rehabilitačního ústavu Kladruby, kde si pacienti mohli vyzkoušet jízdu na saních a co mě těší je fakt, že se dokonce přihlásily i dvě dívky, které by para hokej rády hrály,“ uvádí s úžasem Jiří Krupička, náborový koordinátor, který jinak plní roli předsedy klubu HC Sparta Praha sledge hokej a je bratrem reprezentanta Zdeňka Krupičky.

I když teď rtuť v teploměrech šplhá pořádně vysoko, neznamená to, že noví zájemci musí s oslovením klubů otálet. Naopak. Stejně jako zdraví hokejisté musí i ti s handicapem v parných dnech makat, aby pak na ledě podali co nejlepší výkony.

„Co mě těší je fakt, že se dokonce přihlásily i dvě dívky, které by para hokej rády hrály.“

„Hlavně se jedná o prvotní konzultace a rozhovory o tom, co to znamená hrát para hokej, co je potřeba v takzvané suché přípravě udělat, aby to pak bylo znát na ledě. Většina klubů bude začínat na ledě už na přelomu července a srpna, a tak je čas posílit zejména ruce a trup,“ vysvětluje Tereska.

Noví zájemci o para hokej se mohou hlásit jednotlivým tuzemským klubům, které sídlí v Praze, Pardubicích, Karlových Varech, Zlíně, Českých Budějovicích, Olomouci a Studénce. Informace mohou získat také prostřednictvím webovek letošního MS v Ostravě (paraostrava2019.cz)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz