První Dán v historii klubu! Plzeň přivedla střelce a uzavřela kádr

Foto: hcplzen.cz (Christoffer Borg Mattisson, Bildbyrån)

Extraligová Plzeň hlásí poslední akvizici do ofenzivy – posílí ji produktivní dánský útočník Nicolai Meyer. Klub o příchodu reprezentanta informoval na svých webových stránkách.

Už po nástupu na led přiznal trenér Miloš Říha mladší, že indiáni by ještě rádi posílili útok. Povedlo se. „Čekali jsme na vhodný typ a dlouho hledali. Zvažovali jsme jednoho českého hráče, který nakonec podepsal smlouvu jinde. Bylo to dlouhé a náročné hledání,“ přiznává sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

Nicolai Meyer se stane vůbec prvním Dánem v historii plzeňského klubu!

„Zjišťovali jsme si pochopitelně, jestli umí hrát i pozici centra, což nám bylo potvrzeno. Na druhou stranu z toho rozhodně nechceme dělat dogma, že středního útočníka u nás bude zastávat. Vyzkoušíme ho tam. Víme, že je to bodový hráč. Všude, kde byl, body dělal. Ale nechceme ho tím svazovat dopředu.“

„Jsme moc rádi, že jsme se s Nicolaiem domluvili. Viděli jsme jeho zápasy a mluvili také s Ludwigem Blomstrandem, který s ním hrával ještě ve Švédsku. Nicolai uspěl ve Finsku i loni ve Vídni. Jedná se o velice šikovného hráče na puku, typ playmakera. Proto jsme se pro něho rozhodli,“ pokyvuje Vlasák.

Meyer strávil poslední ročník v mezinárodní ICEHL – v rakouské metropoli se zaskvěl 53 body, když ve 45 zápasech nastřílel 22 branek a navrch přidal 31 nahrávek. Dařilo se mu také o rok dříve ve Finsku, v Pori během 53 utkání nasbíral 42 bodů (16+26). Mezi elitou hrál i ve Švédsku a doma v Dánsku.

„Zjišťovali jsme si pochopitelně, jestli umí hrát i pozici centra, což nám bylo potvrzeno. Na druhou stranu z toho rozhodně nechceme dělat dogma, že středního útočníka u nás bude zastávat. Vyzkoušíme ho tam. Víme, že je to bodový hráč. Všude, kde byl, body dělal. Ale nechceme ho tím svazovat dopředu,“ říká Vlasák.

„Bylo důležité vidět, že i Nicolai měl zájem přijít k nám. Víme, že každá soutěž je jiná, ale věříme, že by u nás na své výborné roky mohl navázat,“ přeje si Vlasák po příchodu dánského reprezentanta a účastníka čtyř seniorských světových šampionátů a letošních Zimních olympijských her v Pekingu.

„Jakmile přišla nabídka z Plzně, byl jsem rozhodnutý. Měl jsem z jednání hned od začátku výborný pocit. Od Ludwiga Blomstranda jsem slyšel na organizaci jen chválu.“

„Jakmile přišla nabídka z Plzně, byl jsem rozhodnutý. Měl jsem z jednání hned od začátku výborný pocit. Od Ludwiga Blomstranda jsem slyšel na organizaci jen chválu, proto jsem moc rád, že jsme se domluvili,“ říká Nicolai Meyer, který se v Plzni upsal na rok a k týmu se připojí už na začátku příštího týdne.

Plzeňský kádr je po jeho příchodu uzavřený, aktuálně v něm figuruje 26 hráčů – dva brankáři, deset obránců a 14 útočníků. „Pochopitelně budeme reagovat, pokud by přišla zranění, ale doufáme, že se nám bude smůla z loňského roku vyhýbat,“ potvrzuje na závěr Tomáš Vlasák.

Aktuální soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Pavlát, Miroslav Svoboda.

Obránci:
Marek Baránek, Vojtěch Budík, Michal Houdek, Lukáš Kaňák, Vladimír Kremláček, David Kvasnička, Daniel Malák, Jan Piskáček, Martin Vitaloš, Petr Zámorský.

Útočníci:
Václav Adamec, Samuel Bitten, Ludwig Blomstrand, Adam Dvořák, Kryštof Hrabík, Petr Kodýtek, Martin Lang, Sebastián Malát, Tomáš Mertl, Nicolai Meyer, Aleksi Rekonen, Zdeněk Sedlák, Jan Schleiss, Filip Suchý.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz