Plzeň byla na trhu hodně aktivní. Kdo je TOP 5 západočeských posil?

Hned devět nových tváří do této chvíle potvrdila před novou sezonou extraligová Plzeň. Své posily lovila v domácích i zahraničních vodách, koho budeme od září vídat v modrobílém?

Petr Zámorský (O, 29 let)

Minulá sezona: Örebro, SWE (57 zápasů, 3+11)

Dlouhou dobu platil za kreativního zadáka, během další anabáze v Örebro se nicméně zlepšil směrem dozadu. Jakou roli mu nachystají ve městě piva? Škoda od něj zřejmě očekává, že nahradí bodový přínos Petera Čerešňáka. Bývalý nejlepší obránce extraligy zatím podepsal roční kontrakt.

Jan Piskáček (O, 32 let)

Minulá sezona: České Budějovice (62 zápasů, 3+6)

Poctivost a práce – na těchto atributech je postavena celá jeho kariéra. Piskáček léta patřil mezi opory Sparty, po sezoně v Motoru se však zase stěhuje. Po jeho boku může plzeňskému hokeji vyrůst další talentovaný bek, obranné řady s jeho příchodem získají na tvrdosti.

Martin Vitaloš (O, 21 let)

Minulá sezona: Nitra, SVK (64 zápasů, 2+8)

Jeden slovenský obránce odchází, další přichází. A kdyby Vitaloš šel na západě Čech ve stopách svého krajana, tak by se rozhodně nezlobili. Během dvou let v Tipos extralize to dotáhl až do reprezentace, navíc mu je pořád jenom 21 let. Oproti Čerešňákovi je nicméně spíš defenzivnějšího založení.

Aleksi Rekonen (Ú, 28 let)

Minulá sezona: BIK Karlskoga, SWE (58 zápasů, 16+30)

Poslední dva roky válel ve druhé nejvyšší švédské soutěži, v nohách ale má x sezon mezi finskou elitou. Jako většinu Seveřanů ho zdobí vynikající bruslení, nemá problém vystřelit nebo tvořit hru. Klubu už se dřív osvědčily podpisy Viktora Langa a Gustafa Thorella, proč by tedy nemohl uspět Rekonen?

Kryštof Hrabík (Ú, 22 let)

Minulá sezona: San Jose Barracuda, AHL (21 zápasů, 1+3)

Svým způsobem se pokusí restartovat kariéru. Hrabík v lednu negativně zaujal rasistickým přešlapem, za který od vedení farmářské AHL vyfasoval stopku na 30 zápasů. Teď je po necelých dvou letech zpátky v Česku a větří novou šanci. Do hry Škodovky by měl přinést potřebný důraz před brankou.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz