Dzierkals o konci v Plzni i podpisu s Motorem: Cesta, jak se zlepšit

Foto: hcplzen.cz

Na podzim vlétl do nové štace v Plzni jako uragán, v prvních čtrnácti zápasech nasbíral osmnáct bodů a vypadalo to, že Tipsport extraliga objevila novou hvězdu.

Indiáni neváhali a hned od prvních týdnů začali s Dzierkalsem jednat o prodloužení kontraktu. „Na začátku sezony mi Plzeň nabídla smlouvu, ale já si nebyl jistý. Bylo to na mě moc brzo," vrací se k tomu lotyšský forvard v rozhovoru pro hcmotor.cz.

Jenže pak...

Pak o Dzierkalsovi přestalo být slyšet. Ve zbytku základní části přidal jen dvanáct bodů, nepovedlo se mu ani předkolo play off a Plzeň se z vyřazovacích bojů zase rychle poroučela.

A o Dzierkalse přestala mít zájem. „To je hokej. Je to byznys," říká Dzierkals o svém konci v Plzni.

„Na začátku sezony mi Plzeň nabídla smlouvu, ale já si nebyl jistý. Bylo to na mě moc brzo."

Na nové angažmá si musel počkat až do konce července. Kroužilo kolem něj víc extraligových zájemců, rychlý útočník si nakonec plácl s Motorem. „Nějaké náznaky od ostatních extraligových klubů tam byly, ale já svému agentovi řekl, ať mi předloží pouze konkrétní nabídky, které bych mohl zvážit. A tu konkrétní jsem dostal právě od Motoru," uvedl Dzierkals v rozhovoru na českobudějovických stránkách.

„Motor měl skvělou sezonu, dostal se do semifinále. To pro mě může být cesta, jak se hokejově zlepšit," těší se účastník tří světových šampionátů i nedávných olympijských her.

Do Českých Budějovic dorazí příští týden. „Když jsem se chystal podepsat smlouvu, zavolal mi trenér Jaroslav Modrý a sdělil mi, co ode mě očekává. Přivítal mě v organizaci, bylo to moc milé," říká Dzierkals, jenž má za sebou štace v zámoří, Finsku nebo KHL. 

„V extralize je spousta skvělých hráčů, mohli jsme to vidět i na mistrovství světa. Úroveň soutěže je vysoká."

Teď ho čeká druhá sezona v Česku. „V extralize je spousta skvělých hráčů, mohli jsme to vidět i na mistrovství světa. Úroveň soutěže je vysoká. A myslím, že tenhle rok se ještě zvedne kvůli té situaci, která je," naráží na odliv cizinců z KHL. 

Adaptaci v Motoru mu usnadní Kristofers Bindulis. „Znám se s ním velmi dobře. Je hezké, že budu mít v týmu krajana," má radost Dzierkals. „Bude skvělé moct mluvit s někým lotyšsky, i když hrajete v jiné zemi."

Foto: Marek Švamberg, hcplzen.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz