Mountfield ostře odstartoval na ledě. Se všemi posilami i Marhou

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Po dovolené se do šichty vrátili hokejisté královéhradeckého Mountfieldu, svěřenci Tomáše Martince totiž zahájili přípravu na ledě. Loňští vítězové základní části si v rámci svižné jednotky střihli i tréninkové utkání, ve kterém nebyla nouze ani o tvrdé souboje. Zkrátka a dobře: Boj o místo začal!

Dunění mantinelů, praskání ledu nebo třískot hokejek. To všechno se na závěr týdne ozývalo malou halou královéhradecké ČPP Arény. Východočeský celek se totiž na závěr týdne vydal poprvé v rámci letní přípravy k tréninku na ledovou plochu. 

A hráči to rozhodně přivítali. Přece jenom chladnější prostředí zimního stadionu by v dnešních dnech vyhovovalo spoustě lidem...

„Myslím si, že se už všichni těšili. O to více v takových pařácích, které v Česku aktuálně jsou. Kluci se alespoň zchladili,“ reaguje na aktuální vysoké teploty na území České republiky asistent Mountfieldu Petr Svoboda a dodává, jaké jsou plány do úvodních setkání na ledě. „Kromě ozkoušení výstroje slouží i k nabrání kondice, takže na konci se i jezdilo,“ líčí.

Jaký však byl program úvodního tréninku posledního majitele Prezidentského poháru?

Samotný start patřil powerskatingu a cvičením, která hráčům připravil a předvedl Patrik Stehno, jenž se v královéhradecké organizaci už roky zaměřuje na silové bruslení a jeho správné technické provedení, mimo to je rovněž videotrenérem.

„Myslím si, že se už všichni těšili. O to více v takových pařácích, které v Česku aktuálně jsou. Kluci se alespoň zchladili."

Zpestřením mohlo být pro hráče třeba také žonglování s pukem na holi: Kdo to od branky nezvládl na půlku, tak musel klikovat, čemuž se nevyhnul ani takový kapitán Radek Smoleňák.

Poté se rovněž pilovala střelba na branku, aby si také gólmani osahali tyčky. Druhá polovina tréninkové jednotky zase patřila tréninkovému zápasu hráčů v černém proti těm v bílém. Na závěr si svěřenci Tomáše Martince ještě několikrát obkroužili kluziště. 

Duel "černých" proti "bílým" nepostrádal ani tvrdé souboje či velké úsilí jednotlivých hokejistů. „Nám trenérům se líbilo, že se už i v některých momentech trochu jiskřilo,“ tvrdí Svoboda.

„Nám trenérům se líbilo, že se už i v některých momentech trochu jiskřilo."

Hned na úvod tak ale bylo možné vidět vize královéhradeckého trenérského trojlístku, který kupříkladu spojil zámořské beky Rymshu a McCormacka nebo utvořil útočné duo Ščerbak – Smoleňák.

Po ledě se také proháněli i všichni nováčci či navrátilci: Ať už se jedná o brankáře Jana Růžičku, zmiňovaného obránce Rivera Rymshu nebo útočníky Radovana Pavlíka, Marka Zachara či juniora Petra Moravce. V neposlední řadě nescházel ani Oliver Okuliar.

Na kluzišti malé haly v Hradci bylo celkově k vidění 27 hráčů do pole a 4 brankáři. S týmem trénoval i mládežnický reprezentant Šimon Marha, jenž v Hradci Králové vyjednává o svém návratu ze Švýcarska. 

„Kádr máme širší, což je potřeba, protože hrajeme Champions Hockey League. A musí být širší, nemůžeme jezdit všude se čtyřmi pětkami. Program v prvních dvou měsících je kvůli CHL hodně nabitý,“ vysvětluje asistent Svoboda.

Nyní se Hradec Králové začne více věnovat nácviku hernímu stylu, jenž by dle Svobody měl být velice podobný tomu, se kterým klub uspěl v rámci loňské sezony. V rámci toho se ale v nabité soupisce začne bojovat o místa na ledě v soutěžních zápasech.

Ty zahájí Mountfield HK už 1. září na ledě švédské Frölundy v rámci Champions Hockey League.

Sestavy z tréninkového zápasu:

Černí: Kiviaho, Tichý – Nedomlel, Blain, Kalina, F. Pavlík – Perret, Kevin Klíma, Jergl/Moravec – Zachar, Lev/Štohanzl, Okuliar.

Bílí: Růžička, Vacek – Jank, Gaspar, Rymsha, McCormack, Pilař, Pinkas – Ščerbak, Lalancette, Smoleňák – R. Pavlík, Cingeľ, Kelly Klíma – Marha, Koukal, Pajer.

Aktuální soupiska Mountfieldu HK:

Brankáři: Henri Kiviaho, Jan Růžička, Tomáš Sajdl.

Obránci: Jérémie Blain, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Matěj Pinkas, River Rymsha.

Útočníci: Lukáš Cingeľ, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Petr Moravec, Oliver Okuliar, Lukáš Pajer, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Nikita Ščerbak, Martin Štohanzl, Marek Zachar.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz