Plzeň nemá uzavřený kádr: řeší příchod střelce. Co Jiříček?

Foto: hcplzen.cz

Indiáni hledají na trhu ještě jednoho útočníka, prozradil to trenér Miloš Říha mladší pro klubový web. „Kádr ještě není uzavřen," objasňuje.

„Věříme, že se přestup dotáhne co nejdříve, mělo by jít o koncového hráče," říká Říha.

Plzeň totiž ztratila Michala Bulíře, který se vrátil do Liberce a nebude lehké ho nahradit. V obraně vyřešil klub odchod Petera Čerešňáka příchodem Petra Zámorského.

„To by dle mého měl zvládnout Petr Zámorský. Stejně těžké ovšem bude nahradit i Michala Bulíře. I proto ještě chceme útok posílit," je si vědom trenér Plzně. 

„Věříme, že se přestup dotáhne co nejdříve, mělo by jít o koncového hráče."

Indiáni mají pro novou sezonu zatím osm nových jmen: dorazili útočníci Samuel Bitten, Aleksi Rekonen, Kryštof Hrabík, Zdeněk Sedlák mladší a beci Jan Piskáček, Marek Baránek, Martin Vitaloš a zmiňovaný Petr Zámorský.

„Posílení týmu? Myslím si, že se nám podařilo. Hledali jsme silné a důrazné typy, přeci jenom to nás vloni na konci, když to všichni začali řezat, stálo lepší výsledek," myslí si Miloš Říha.

Foto: hcplzen.cz

„My si jen připisovali další a další zranění, takže určitě chceme ve hře přitvrdit," popisuje v rozhovoru pro hcplzen.cz.

Hokejisté západočeského celku začali přípravu začátkem tohoto týdne, na samotný úvod ale chyběli Samuel Bitten a Ludwig Blomstrand.

Stále není jasno o ohledně Davida Jiříčka, který byl draftován Columbusem z šesté pozice.

Vybojuje si místo v NHL? Případně začne na farmě?

Teoreticky by ale mohlo být ve hře, že by pokračoval ještě chvíli ve svém mateřském klubu v Plzni.

„Já na to nedokážu odpovědět. To bude vše záležet na záměrech Columbusu. Navíc vrcholí příprava dvacítek, takže to momentálně ani není aktuální," odpovídá Říha. 

Na tohle téma promluvil pár dní zpět i samotný Jiříček. „O tom jsme se nebavili, uvidím po mistrovství, co řekne Columbus. Podle toho, co oni nabídnou za možnosti, se rozhodnu."

Aktuální soupiska HC Škoda Plzeň 2022/23

Brankáři:
Dominik Pavlát, Miroslav Svoboda.

Obránci:
Marek Baránek, Vojtěch Budík, Michal Houdek, Lukáš Kaňák, Vladimír Kremláček, David Kvasnička, Daniel Malák, Jan Piskáček, Martin Vitaloš, Petr Zámorský.

Útočníci:
Václav Adamec, Samuel Bitten, Ludwig Blomstrand, Adam Dvořák, Kryštof Hrabík, Petr Kodýtek, Martin Lang, Sebastián Malát, Marcel Marcel, Tomáš Mertl, Aleksi Rekonen, Zdeněk Sedlák, Jan Schleiss, Filip Suchý.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz