Juniorské soupisky, část třetí: Nové lídry hledají Rytíři či Slavia. A co Salcburk?

Christopher Kolarz | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

6. září 2019, 13:04

Martin Voltr

Páteční odpoledne pošle poprvé do boje většinu elitních týmů české juniorské scény, ze soupisek účastníků turnaje O Pohár DHL zbývá představit poslední sedmičku celků. Mezi nimi i rakouského účastníka ze Salcburku.

Fanshop národního týmu

Rytíři Kladno

Nesnadná mise čeká mladé Rytíře, kteří přišli o několik opor. Lídr produktivity Ondřej Bláha, autor loňských 34 branek, odešel hrát Chance ligu do Ústí nad Labem – a společně s ním i jeho dvojče Martin, dále tahoun Matyáš Filip a zadák Adam Zich. Ročník narození 1999 odstavil Pavla Husarika a Václava Vebra.

Po dvou sezonách se do Kladna naopak vrátil Rudolf Klíma, za Rytíře si prvně zahraje bývalý PZťák Jan Strnad a také Jakub Zderadička, jenž hrál loni na podzim extraligu za Slavii. Novicem na soupisce je i Marek Ladman.

Nejzkušenější brankář Petr Jiroušek se přesunul do druholigových Řisut, nový ročník tak bude stát na Luboši Novotném, jemuž bude krýt záda Maxmilián Burda. Ten předloni odchytal za extraligový mladší dorost PZ 34 zápasů.

Brankáři: Maxmilián Burda, Luboš Novotný.
Obránci: Josef Flachs, Ladislav Funk, Jakub Robovský, Patrik Šmatlák, Filip Staněk, Jan Strnad, Jiří Ticháček, Ondřej Volráb, Jakub Zderadička, Matěj Zíka.
Útočníci: Tomáš Bernat, Matěj Čermák, Samuel Chrenka, Petr Hašek, Rudolf Klíma, Jiří Kraus, Vojtěch Kuzďas, Marek Ladman, Martin Nagy, Matyáš Rendla, Filip Sachr, Filip Šimek, Adam Sojka, Tomáš Urban.

Trenéři: Jan Kregl, Jiří Kopecký a Radek Aschenbrenner.

Poznámka: Klub zaslal soupisku bez uvedení postů, může tedy dojít k nepřesnostem.

EC Red Bull Salcburk

Rakouská akademie plánovala pokračovat v české soutěži jako tým U18. I když věková převaha soupeřů navzdory posunutí ročníkové hranice nebude tak velká, Salcburk nakonec vyrazí do boje i s několika hráči ročníku 2001, a tedy velmi konkurenceschopným týmem.

Samozřejmě, absence Johna Jasona Peterky bude citelným oslabením – supersnajpr už míří mezi dospělé. Druhý nejproduktivnější hráč Elis Hede zase zmizel v USHL, většina zbytku týmu ale zůstala. Pochopitelně je otázkou, kdo bude do zápasů nastupovat a kdo už bude dostávat víc šancí ve starším týmu hrajícím EBYSL, případně i tom elitním v Alpské hokejové lize.

Kádr Red Bullu znovu tvoří elitní hráči především z Německa a Rakouska, ale také slovenští reprezentanti Juraj Eliaš, Oleksij Myklucha a Maximilian Braun, další účastník Hlinka Gretzky Cupu, Fin Luka Nyman, Brit Leon Okonkwo Prada a novým přírůstkem je Američan Daniel Pronin.

O porci času v brankovišti by se měli znovu podělit zejména Florian Bugl a Christopher Kolarz. Pokud Salcburk neposune moc hráčů nahoru, bude jedním z favoritů soutěže.

Brankáři: Florian Bugl, Christopher Kolarz, Thomas Pfarrmaier, Nikita Quapp.
Obránci: Oliver Eckl, Bernhard Ettwein, Noah Kerber, Maximilian Menner, Lukas Necesany, Luka Nyman, Christian Obu, Leon Okonkwo Prada, Dustin Reich, Alessandro Schmidbauer, Daniel Schwaiger, Maksymilian Szuber, Philipp Wimmer, Kilian Zündel.
Útočníci: Jakub Borzecki, Maximilian Braun, Sebastian Cimmerman, Josef Eham, Juraj Eliaš, Philip Feist, Sten Fischer, Haakon Hänelt, Tim Harnisch, Erik Hefke, Maxmilian Hengelmüller, Danjo Leonhardt, Elias Lindner, Julian Lutz, Maxmilian Mackner, Oskar Maier, Oleksij Myklucha, Daniel Pronin, Moritz Tschiersch, Filip Varejcka, Marius Winkelmann.

Trenéři: Daniel Petersson a Andrej Lavrov.

Vít Seemann

Vít Seemann | Foto: Karel Švec, Český hokej

Piráti Chomutov

Hektické jaro, hektické léto. Asi tak by se daly popsat události v Chomutově, ovšem nikdo Pirátům nevezme, že za poslední dobu se u nich spousta hráčů posunula o kus dál. Petr Chlán s Kryštofem Ouřadou už jsou v Prostějově, Michal Gut za mořem, i další mladíci se už otrkávali mezi dospělými. Takový Stanislav Vrhel dokonce ovládl produktivitu A-týmu v přípravě, takže trenéři juniorky ani nevědí, jestli ho vůbec budou moci využít!

Ztrátou jsou rozhodně odchody Jakuba Váchala (Hradec), Erica Mežnara (Boleslav) či Marcela Štefančíka (Luleå), přišli naopak Martin Berčík (Vary), Miroslav Dani (Sparta), Michal Janeček (Havířov), Libor Švec (Havl. Brod), Jakub Ludvík (Žďár) nebo Tomáš Jungvirt, který už hrál 2. ligu v Bílině.

Po Dominiku Pavlátovi převezme klíčovou roli v brance Richard Běhula, za nímž budou na šanci čekat Hynek Petržílka z Litoměřic a případně dorostenec Matyáš Bajgar z Varů.

Brankáři: Matyáš Bajgar, Richard Běhula, Hynek Petržílka.
Obránci: Dominik Ferbas, Tomáš Holec, Tomáš Jungvirt, Jakub Ludvík, Jan Matějka, David Petrásek, Vít Seemann, Dominik Vaněk, Denis Zeman.
Útočníci: Lukáš Benda, Martin Berčík, Miroslav Dani, Luboš Dospěl, Michal Janeček, Jakub Jaroš, Josef Koláček, Peter Lobodowski, Patrick Pech, Jan Prokop, Libor Švec, Stanislav Vrhel.

Trenéři: Jaroslav Beck a Jan Brychta.

HC Dukla Jihlava

Před Jihlavou stojí výzva polepšit si oproti loňské sezoně, kdy pod sebou nechala jen tři týmy. Na soupisce má pouze tři hráče ročníku 2000. Reprezentant Tomáš Chlubna zůstal v Dukle jen díky vidině prostoru v A-týmu, takže za juniorku by už (snad) hrát neměl, stálou pozici mezi dospělými chce udržet Jakub Černohorský.

Vzhledem k věku nemohou pokračovat Dominik Adam, Matěj Vála či Lukáš Mareš, pryč je třetí nejproduktivnější hráč Tomáš Vala. Ze sestupujících klubů v regionu ale přišla spousta hráčů – Lukáš Gergel, Richard Pětník, Zbyněk Vlk, Pavle Vojinovič, Jakub Grauer, Jakub Nikolič (všichni Žďár), Dan Fiala, Josef Vyvial a Adam Dvořák (všichni Havl. Brod).

Rovnocennou porci zápasů loni odchytali Jan Javůrek a Ondřej Chaloupek. V klubu zůstal už jen druhý jmenovaný, za nímž se zkusí prosadit Filip Krejčí a dorostenecký reprezentant Filip Maláč.

Brankáři: Ondřej Chaloupek, Filip Krejčí, Filip Maláč.
Obránci: Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Jakub Grauer, Filip Křišta, Jakub Nikolič, Daniel Piskač, Patrik Rašín, Valentýn Smolko, Jan Trávník, Petr Veleba.
Útočníci: Martin Barák, Vítězslav Brož, Patrik Čermák, Tomáš Chlubna, Jiří Doležal, Dan Fiala, Lukáš Gergel, Marián Havel, Miroslav Juda, Jindřich Kardoš, Jakub Krajíček, Richard Pětník, Zbyněk Vlk, Pavle Vojinovič, Josef Vyvial, Martin Zadražil.

Trenéři: Viktor Ujčík a Karel Nekvasil.

Patrik Čermák

Patrik Čermák | Foto: Karel Švec, Český hokej

PSG Berani Zlín

Mužstvo Beranů prošlo před novou sezonou velmi malou proměnou. Když pomineme Vlastimila Hefku a Jonáše Kočicu, tedy borce ročníku 1999, z loňských stálic v kádru nefigurují jen Matyáš Hamrlík (Přerov), Matěj Pröschl (Hodonín), Adam Bachánek a Robert Sedláček.

Příležitost tak dostanou hráči, kteří v minulých sezonách neměli pozici v extraligové juniorce. Jen Matěj Mikulík hrál loni nejvyšší soutěž za jiný klub, konkrétně za Žďár nad Sázavou.

Zlín se bude moci znovu opřít o výkony Michala Kořénka, druhým gólmanem je Dominik Šarman a za dorost i juniorku může chytat Patrik Hamrla.

Brankáři: Patrik Hamrla, Michal Kořének, Dominik Šarman.
Obránci: Kryštof Bednařík, Matyáš Hamrlík, Karel Holík, Jáchym Janošek, Jan Jaroněk, Matěj Mikulík, Petr Pavlas, Antonín Prokeš, Vojtěch Riedl, Tadeáš Talafa, Jakub Uhříček.
Útočníci: Jakub Apolenář, Martin Baďura, Vojtěch Dobiáš, Sebastian Fajkus, Dan Handl, Richard Hrazdira, David Kozubík, David Lekeš, Dominik Luža, Jiří Podešva, Matěj Sebera, Filip Weintritt.

Trenéři: Robert Svoboda a Robert Hamrla.

HC Slavia Praha

Jako měl Chomutov Chlána s Ouřadou, Slavia zase Robina Všetečku s Jaroslavem Brožem. Hlavní strůjci úspěšné sezony mohou za juniorku nastupovat i nadále, jinak jsou ale už v A-týmu. Stejně jako zadák Milan Antoš. Zbytek týmu zůstal víceméně pohromadě, odešli Matěj Hasil a Adam Čapka, v druholigové Kobře zkusí štěstí Ondřej Holý.

Dominantou brankoviště by měl znovu být Roman Málek junior, tahle role mu určitě nebude dělat problém. Může ale nastupovat i ve druhé lize za Tábor. Ročník narození 2000 má v občance i Petr Pánek, o dva roky mladší je Ondřej Kufa.

Brankáři: Ondřej Kufa, Roman Málek, Petr Pánek.
Obránci: Milan Antoš, Jan Bureš, Zoran Fiala, Ondřej Holý, Mikuláš Hovorka, Adam Klatt, Tomáš Mareček, Dominik Němeček, Jan Srdínko, Dominik Štíbr.
Útočníci: Jaroslav Brož, Matěj Hasil, Maxim Havrda, Damien Hradil, Jakub Janča, David Kižlin, Lukáš Křenek, Tomáš Labuzík, Robin Míšek, Martin Petrák, Dejan Ribarovski, Filip Štrombach, Adam Stupka, Štěpán Turek, Šimon Vlček, Robin Všetečka.

Trenéři: Jiří Veber, Jiří Doležal a Pavel Kolařík.

Roman Málek

Roman Málek | Foto: Karel Švec, Český hokej

HC Dynamo Pardubice

Do výčtu všech klubů zbývá doplnit další, jehož juniorka vstoupí do nového ročníku jen s malými změnami. Pardubicím odešli reprezentanti Filip Koffer (Prince George), Adam Nedelka (Lidingö), Martin Bučko zamířil do Košic, pryč je Dominik Dubovčí a „zestárnul“ Michal Pochobradský.

Dynamo tak doplnilo kádr pouze o méně zkušené hráče, kteří jeho dres už oblékali. Brankářská dvojice Tomáš VlkVojtěch Nečas vypadá znovu jasně; loni tihle dva nepustili do klece nikoho jiného. Nyní za nimi budou čekat Mathias Kraus a dorostenec Michal Borovička.

Brankáři: Michal Borovička, Mathias Kraus, Vojtěch Nečas, Tomáš Vlk.
Obránci: Daniel Blažej, Jakub Heligr, Michal Hrádek, Tomáš Jelínek, Vít Kaštánek, Martin Kubíček, Václav Leder, Matěj Odehnal, Jan Oliva, Dominik Secký.
Útočníci: Petr Antoníček, Jiří Bucek, Dominik Chára, Kale Costa, Lukáš Hebek, Daniel Hledík, Martin Kostka, Zdeněk Pavlík, Ondřej Rohlík, Michal Rouha, Vít Rozlílek, Radek Šír, Ondřej Šťastný, Ondřej Tobiáš, Michal Trejbal.

Trenéři: Richard Král a Marek Dvořák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz