Omlazená Plzeň či outsider z Olomouce. Soupisky JLA, část druhá

Sebastián Malát | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dva dny před startem DHL Juniorské ligy akademií je na čase představit druhou várku soupisek jejích účastníků, a to včetně loňských medailistů – Třince, Sparty a Plzně.

Fanshop národního týmu

HC Motor České Budějovice

Už loni byl pro juniory Motoru vydatný příspěvek Pavla Nováka příjemným bonusem, v Chance lize bohužel moc prostoru nedostával. Teď je Novák definitivně pryč. Juniorka si na soupisce nechala Martina Beránka, ale ten snad v A-týmu vydrží.

Mládežnická léta skončila oporám Janu Tlačilovi, Danielu Dudáčkovi a Jakubu Káníkovi, další tahouni jako Jakub Čížek pokračují, nikoli však Patrik Škola, Václav Prospal či Šimon Masopust. Na jejich místo přišli z vysočinských klubů Josef Cibuzar (Žďár), Jiří Najman (Havlíčkův Brod) a Tomáš Pigl (Jihlava), z Tábora pak Miroslav Matoušek.

V brance se už budou muset Budějovičtí obejít bez hrdiny mistrovského tažení staršího dorostu 2018 Daniela Svobody. Loni za ním naštěstí nasbíral dost zkušeností Marek Dvořák, jemuž budou krýt záda Dominik Ludvík z Havířova a dorostenec Martin Lidák.

Brankáři: Marek Dvořák, Martin Lidák, Dominik Ludvík.
Obránci: Josef Cibuzar, Vojtěch Doktor, Tomáš Hubata, Jiří Najman, Jakub Novák, Lukáš Pavlát, Jiří Remta.
Útočníci: Jakub Anderle, Martin Beránek, Jakub Čížek, Jahor Hracholskij, Matouš Hrubec, Jan Janoch, Vojtěch Krcho, Matouš Masopust, Miroslav Matoušek, Tomáš Pigl, Jaroslav Pouzar, Aleš Řezáč, Adam Ryba, František Schwartz, Michal Silný, Ondřej Vaculík.

Trenéři: Luboš Rob a Jiří Hanzal.

HC Škoda Plzeň

Indiáni patří před startem nové sezony k velkým otazníkům soutěže a pokud chtějí vybojovat čtvrtou juniorskou medaili v řadě, čeká je hodně náročný úkol. Klub totiž navzdory úpravě věkové struktury posunul kompletní ročník 2000 do druholigových Klatov! Na soupisce z něj zůstává pouze Michal Houdek.

Kádr tak z větší části tvoří mladíčci ročníku 2002, mezery v sestavě doplnila Plzeň i několika posilami. Z Ústí nad Labem přišli Jan Tůma a Tomáš Čermák (ten už ochutnal i Chance ligu), z druholigového Písku Vojtěch Šuhaj a z Havlíčkova Brodu Marek Kopic.

Kompletně nové je složení mladíků v brankovišti, kteří zkusí navázat na dosavadní vládu Kristiána Koláře. Už třetí juniorské angažmá po Vítkovicích a Kometě čeká Marka Micku, záda mu bude krýt Michal Pícl, jenž předloni držel mladší dorost Třemošné.

Brankáři: Marek Micka, Michal Pícl.
Obránci: Michal Houdek, David Jiříček, Filip Kovářík, Vladimír Kremláček, Daniel Malák, Michal Moravec, Tomáš Pánek, Ondřej Staněk, Stanislav Vajner.
Útočníci: Václav Adamec, Tomáš Čermák, Tomáš Hollar, Filip Kolář, Marek Kopic, Daniel Kuchárik, Vlastimil Kvasnička, Sebastián Malát, Marek Princl, Štěpán Říha, Jan Slanina, Vojtěch Šuhaj, Jan Tůma, Adam Ženíšek.

Trenéři: Petr Vojan a Michal Dvořák.

Tadeáš Zeithaml

Tadeáš Zeithaml | Foto: Karel Švec, Český hokej

BK Mladá Boleslav

Bruslařský klub se chce mládeži věnovat víc než doposud, v dorostu by mohl patřit mezi nejlepší týmy soutěže. A co juniorka? Ta se musí obejít bez Jana Grima (Litoměřice) a staršího Petra Foerstra, zatímco Vladislav Houška bude spíš asi jen pokukovat po šancích v A-týmu.

Také starší akademický výběr ale získal několik jmen, která ho mohou vynést do vyšších pater tabulky. Rovnou šest hráčů odlákal týmům z nižší soutěže – z Havlíčkova Brodu reprezentanta Dominika Vacíka, Štěpána Dudychu a Jakuba Petržilku, ze Žďáru Jiřího Puczka a Maxmiliána Filipa a ze Vsetína Slováka Jána Petrisku. Kvalitu dodá i Slovinec a dosavadní Pirát Eric Mežnar.

Modrý půlkruh opustil nejstarší ze čtyř gólmanů, jež se v něm loni objevili, tedy David Mašek. Za Tadeášem Zeithamlem se mohou na víc prostoru těšit Matěj Kmec a Roman Krinwald.

Brankáři: Matěj Kmec, Roman Krinwald, Tadeáš Zeithaml.
Obránci: Samuel Dotter, Štěpán Dudycha, Maxmilián Filip, Tomáš Holoubek, Matěj Houška, Karel Klikorka, Adam Přenosil, Michael Rudolph, David Sýkora, Dominik Vacík.
Útočníci: Tomáš Dlask, Jan Hašlar, Vladislav Houška, Eric Mežnar, Andrej Moravčík, Lukáš Moucha, Ján Petriska, Jakub Petržilka Jiří Puczek, Michael Schulz, Petr Šíma, Michal Simon, Miroslav Vasilev, Jan Závora.

Trenéři: Jan Křivohlávek, Ladislav Kolner.

HC Oceláři Třinec

V rámci republiky se úřadujících mistrů juniorské extraligy nedotkly prakticky žádné odchody, což není nic překvapivého. Zato však rovnou čtyři talenti z organizace zamířili za moře. Juniorku opustili David Homola a Štěpán Macháček, hodně startů ještě měl i Adam Raška a méně už Jonáš Peterek; poslední dva však týmu pomohli zejména v play off.

Obraně základy zůstaly a kdo je stoprocentně vyztuží, to je Šimon Jenáček ze Vsetína. Defenzivním řadám navíc pomohou i Ondřej Grygar (Havířov) a Jakub Vacula (Vítkovice), těm ofenzivním zase dva mladí reprezentanti Slovenska – Maxim Mastič (Havířov) a Lukáš Lipiansky (Slovan Bratislava / Linköping).

Až půjde do tuhého, trenéři budou moci využít i fantoma jarního play off Nicka Malíka, jenž zůstává doma. Ostatní brankáři z loňska ale v týmu také pokračují. Nejvíc toho odchytali Štěpán Švehlák s Radkem Ochmanem, nicméně skvělé výkony na Světovém poháru katapultovaly do hodně zajímavé pozice benjamínka Patrika Švančaru. Dokáže ji využít?

Brankáři: Nick Malík, Radek Ochman, Patrik Švančara, Štěpán Švehlák.
Obránci: Jakub Adámek, Filip Cienciala, Ondřej Grygar, Šimon Jenáček, Jakub Michálek, Radek Mituchovič, Szymon Radzienciak, Vojtěch Šulák, Jakub Vacula.
Útočníci: Matouš Čmiel, Nico Geidl, Marek Havránek, Filip Indrst, Viktor Konečný, Lukáš Králík, Tomáš Krč, Lukáš Lipiansky, Maxim Mastič, Pavel Matěj, Šimon Mikler, David Pastor, Jiří Plandor, Michal Ramik, Filip Stebel.

Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

Michal Klimo

Michal Klimo | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

HC Sparta Praha

Sparťané „nasypali“ na soupisku rekordních 39 hráčů, se spoustou z nich minimálně na startu ročníku určitě nepočítají. A to díky partnerské Kadani, za niž mohou hrát například Jan Klodner, Daniel Poizl, Patrik Prymula či Jan Mičán, v Litoměřicích jsou Jan Škorpík, Vojtěch Kropáček a David Vitouch.

Jasné ovšem je, že lídr produktivity Ondřej Pšenička mizí do USHL (Waterloo) a kapitánu Tomáši Schwambergrovi skončila mládežnická léta. Víc by se mohlo dostat na talenty z dorostu. Jinak do Prahy zamířili z Vysočiny Tomáš Kulhánek, Pavel Vaňous (oba Brod), reprezentační zadák U17 Marek Chvátal (Jihlava) a z Letňan Daniel Bespalčenko.

Pakliže by brankoviště Sparty nehájili zmiňovaní Škorpík či Mičán, důvěru dostane loňská trojka Oldřich Cichoň a za ním bude připraven dorostenec Jakub Krbeček.

Brankáři: Oldřich Cichoň, Jakub Krbeček, Jan Mičán, Jan Škorpík.
Obránci: Andrej Adamec, Marek Bláha, Marek Chvátal, Filip Ducháč, František Gajdoš, Nikita Gurijevskij, Ondřej Havlín, Jan Klodner, Michael Krutil, Daniel Poizl, Jakub Prchal, Tomáš Tomek, Alexandr Vorobjov.
Útočníci: Dominik Arnošt, Daniel Bespalčenko, Josef Brož, Štěpán Čech, Simeon Gluzman, Michal Klimo, Jakub Konečný, Tomáš Krchňák, Vojtěch Kropáček, Jan Krupička, Tomáš Kulhánek, Matěj Kuracina, Adam Mácha, Jiří Obadal, Patrik Prymula, Václav Rubeš, Josef Slavíček, David Straka, Michal Vágner, Pavel Vaňous, Michal Vitouch, David Vitouch.

Trenéři: Richard Žemlička a Tobiáš Slavíček.

HC Olomouc

Juniorka Olomouce si pokračování v nejvyšší soutěži zasloužila jen díky extraligové příslušnosti A-týmu, jako jediný z českých účastníků nemá svazovou akademii. Do nové sezony půjde bez tří velkých bodových tahounů Josefa Podlahy, Michala Matiaška a Davida Štefky, kteří předčili zbytek týmu s velkým odstupem.

I proto, že Tobiáš Handl dělá všechno pro setrvání v áčku, může Mora letos jedině překvapit. Zvlášť když jí posily z dalších moravských klubů ještě potřebují notně dozrát. Jen Tomáš Krupa (Vsetín) a Patrik Tarnoczy (Přerov) hráli juniorskou extraligu, Šimon Groch, Lukáš Přidal (oba Technika) a produktivní talent Jan Kučera (Šumperk) věkem ještě patří do dorostu a patrně budou víc potřeba pro jeho záchranu, neboť juniorka sestoupit nemůže.

Hodně velká zodpovědnost tak bude znovu ležet na loni perfektním gólmanovi Vojtěchu Mokrém či Marku Hasalovi, z Kroměříže se vrátil ještě Tomáš Fajgl.

Brankáři: Tomáš Fajgl, Marek Hasala, Filip Hořejší, Vojtěch Mokrý, Jan Špunar.
Obránci: Šimon Groch, René Hladiš, Matúš Hlaváč, Josef Holcman, Petr Mader, Lukáš Pírek, Lukáš Přecechtěl, Adam Rutar, David Vosátko.
Útočníci: Tobiáš Handl, Jakub Horký, David Kalač, Matěj Kořenek, Tomáš Krupa, Jan Kučera, Joshua James Mácha, Daniel Ministr, Lukáš Přidal, David Rosecký, Stanislav Ruda, Jan Štědrý, Patrik Tarnoczy, Ondřej Tichý, Matěj Tomajko.

Trenéři: Karel Beran a Milan Ministr.

David Kalač

David Kalač | Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz