Jiný název, stejné logo a spolupráce se Znojmem. Žihadla startují novou éru

Foto: Facebook HC Moravské Budějovice 2005

Moravské Budějovice jsou na dobré cestě k setrvání ve druhé lize. Nově tvořící se klub na základech "starých žihadel" by měl pokračovat ve třetí nejvyšší soutěži. Možnost zůstat v soutěži se otevřela díky spolupráci se Znojmem, které právě od Moravských Budějovic před časem zakoupilo druholigovou licenci.

Partneři Českého hokeje

Věc se má tak: Dosavadní šéf a mecenáš Moravských Budějovic Zdenek Stojánek totiž po nejúspěšnější sezoně v historii tamního týmu v klubu skončil. Žihadla zároveň druholigovou licenci prodali znojemským Orlům.

Ti koketovali s myšlenkou vrátit se do českých soutěží, nakonec se ale rozhodli setrvat v mezinárodní EBEL. A tady lze najít klíč k setrvání Moravských Budějovic ve druhé lize. Žihadla totiž budou s Orly úzce spolupracovat.

Znojmo koupilo licenci od Moravských Budějovic. Co s ní bude? »

„Se Znojmem jsme se dohodli na spolupráci,“ potvrzuje jednatel nově vznikajícího klubu HC Moravské Budějovice 2019 Miroslav Vybíral pro MF DNES. „Jsme ale samostatný subjekt. Orli a jejich majitel pan Ohera nám pouze zapůjčili druholigovou licenci,“ dodává s tím, že nyní se čeká na vyjádření Českého hokeje.

Jak bude spolupráce s účastníkem EBEL vypadat? V Moravských Budějovicích by měli dostat šanci znojemští mladíci. „Budou u nás na hostování. Chceme jim vytvořit jakési vakuum, aby měli šanci se později prosadit v profesionálním hokeji,“ pokračuje Vybíral, který tři sezony vedl coby trenér právě znojemské juniory.

Druhá liga v novém: Tři skupiny, žádný sestup a Číňané v Berouně »

Z druholigového kádru, který v uplynulé sezoně bojoval o postup do Chance ligy, by část hráčů mohla v Moravských Budějovicích setrvat. „Jsme limitováni rozpočtem, který nebude stejný jako v minulé sezoně, nicméně jednáme s patnácti hráči,“ tvrdí Vybíral v textu MF DNES.

Jedno je jisté. Bývalý šéf klubu Zdenek Stojánek přenechal novému vedení stávající logo klubu, web i facebookovou stránku. Žihadla teď musí doladit poslední detaily. Naváží na předchozí úspěšnou éru?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz