bahis siteleri

Žihadla ve druhém superfinále neuspěla, k Chance lize má blíž Sokolov

Foto: Facebook HC Vrchlabí

Superfinále o postup do Chance ligy zatím vyznívá pro Sokolov. Svěřenci trenéra Mlejnka navázali na první výhru a loupili i na ledě Moravských Budějovic. Žihadla vzdorovala do poloviny zápasu, nakonec ovšem padla 2:5. Třetí bitva série se hraje v úterý na ledě Baníku.

V pátek se před svými fanoušky radoval Sokolov, výhru 3:2 pro Baník trefil kapitán Tomáš Rohan. Hokejisté Moravských Budějovic zahájili odvetu lépe, už ve třetí minutě pohotově tečoval kotouč David Horký a domácí poslal do vedení. Ovšem soupeř bojoval, hrál se vyrovnaný hokej. V 15. minutě hosté srovnali, krásné zakončení předvedl veterán David Hruška.

Nerozhodné skóre změnil 35 vteřin po startu prostředního dějství Josef Stříbrný a pro Baník zařídil obrat, nicméně hráči Moravských Budějovic bleskově odpověděli. Po necelých dvou minutách překonal Závorku útočník Tomáš Pelikán – a bylo to 2:2. Zajímavé utkání pokračovalo, po jeho polovině se radoval hostující Pavel Kuběna, poté nedal trestné střílení domácí Filip Matějka.

Duel, jemuž přihlíželi i reprezentační trenér Miloš Říha s asistentem Robertem Reichlem a koučem gólmanů Zdeňkem Orctem, zlomil posléze ve svůj prospěch Baník. Ve 43. minutě se radoval Pavel Kuběna, krátce nato také Lubomír Kovařík. Úspěch hostů pečetil v závěru Matěj Zadražil.

Sokolov v sérii podruhé slaví, celkem se hraje na čtyři vítězná utkání. Třetí pokračování nabídne superfinále v úterý 9. dubna, tentokrát opět na ledě Sokolova.

Výsledek

HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005 – HC BANÍK SOKOLOV 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Horký (Kliment), 23. Pelikán (Mikeš) – 15. Hruška (Zadražil), 21. Stříbrný (Rohan), 31. Kuběna (Přindiš, Kovařík), 43. Kuběna (Kovařík, Vrána), 45. Kovařík (Kuběna, Vrána), 57. Zadražil (Hruška, Vrána).
Rozhodčí: Barek, Veselý – Bohuněk, Pechánek.
Stav série: 0:2.
Diváci: 1286.
HC Moravské Budějovice 2005: Vacek – Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš, Rytnauer, Ferda, Heinrich, Krutiš. Trenér: A. Žák.
HC Baník Sokolov: Závorka – Vodička, Pajk, Tomeček, Michálek, Přindiš, Šik – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, T. Rohan. Trenér: Mlejnek.

Další program série o postup do Chance ligy

Úterý 9. dubna – 3. zápas:
18:00 HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 2005

Čtvrtek 11. dubna – 4. zápas:
18:00 HC Moravské Budějovice 2005 – HC Baník Sokolov 

Sobota 13. dubna – případný 5. zápas:
HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 2005

Pondělí 15. dubna – případný 6. zápas:
HC Moravské Budějovice 2005 – HC Baník Sokolov 

Středa 17. dubna – případný 7. zápas:
HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 2005

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz