Hradecká lavina míří do Grazu: Hráči a stovky fanoušků ve speciálním vlaku!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Tak tohle tu ještě nebylo. Hokejový Hradec Králové vybočí z extraligové rutiny opravdu netradičním způsobem: Na úterní zápas Ligy mistrů do rakouského Grazu vypravuje vlastní vlak, kterým pojedou hráči, trenéři, vedení klubu, jeho partneři a hlavně přes čtyři stovky fanoušků!

HokejkaTV

Od roku 2017 vypravuje pro své fanoušky vždy jednou za sezonu speciální vlak brněnská Kometa, ta se ale drží uvnitř hranic České republiky. Iniciativa Mountfieldu je tedy unikátní. V úterý odehraje duel Ligy mistrů v Grazu před nebývalou kulisou.

Vlakem se totiž do Rakouska vydá 420 příznivců! Klub pro ně původně nachystal čtyři vagóny, ale jízdenky během pár desítek hodin vyprodal, a tak přidal další dva. Víc už mu České dráhy nedovolily.

„Já jsem vlakem nikdy na zápas nejel, ale vím, že ve spoustě soutěží takhle jezdí. Třeba v Německu, a všichni si to pochvalují.“

„Všichni víme, že Liga mistrů v Evropě zatím extra netáhne, lidi na ni ještě nejsou zvyklí. O to víc nás těší, že fanoušci mají zájem jet s námi a podporovat nás. Musí si kvůli tomu brát volno v práci, stojí to nějaký peníz, takže si vážíme, že tomu chtějí něco obětovat. My jim to můžeme vrátit jedině tak, že pro ně vyhrajeme,“ hlásí hradecký kapitán Radek Smoleňák.

Fanoušky stál lístek dva tisíce korun, přesto vlak bleskově zaplnili. Celý výjezd pro ně ale bude speciální právě v tom, že pojedou společně s hráči i klubovým vedením a partnery. Vlak bude mít nakonec jedenáct vagónů.

Hokejisté pojedou lůžkovým, aby měli před zápasem i po něm co největší pohodlí. „Já jsem vlakem nikdy na zápas nejel, ale vím, že ve spoustě soutěží takhle jezdí. Třeba v Německu, a všichni si to pochvalují. Podle mě je to lepší než se trmácet autobusem. Vlakem jezdím celkem rád, žena má rodinu na Moravě a kolikrát je opravdu lepší skočit do vlaku než se crcat po té nesmrtelné D1,“ usmívá se Smoleňák.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mountfieldu se aktuálně v Tipsport extralize nedaří, prohrál třikrát v řadě. Kometě i Litvínovu daroval vítězství svými chybami a naposledy se domů vracel s dost hořkou pachutí z toho, kolik gólů dostává. Možná právě proto mu vybočení přijde vhod.

„Má to dvě roviny. Určitě musíme vyhrát, abychom si zlepšili postavení v tabulce Ligy mistrů směrem k postupu. Zároveň si myslím, že to přichází v celkem dobrý čas. Teď nám to drhne v extralize a je fajn vypnout z těch českých poměrů. Tenhle zápas nás může jenom nakopnout. Můžeme dát trochu hlavy dohromady a uvědomit si, jakým způsobem máme hrát a vyhrávat,“ uvědomuje si kapitán.

Mezi evropskou elitou mají Východočeši postup do osmifinále ve vlastních rukou. Zatím jsou ve skupině H na třetím místě, ale na Cardiff ztrácejí dva body a na Frölundu jeden. Skupinu dohrávají dvojutkáním proti poslednímu Grazu a dvě vítězství by je posunula dál.

„Člověk si v hokeji kolikrát řekne, že už zažil všechno, a vždycky přijde něco nového. Jsou to zase další zážitky, jsem za to rád.“

Musí si ale rychle zvyknout na jiný styl a očekávat patřičnou kvalitu – Graz patří i letos mezi nejlepší týmy EBEL. „Popravdě moc netuším, co nás čeká. Poprvé jsem hrál proti Rakušákům až v létě s Vídní. Ty týmy ale hrají aktivně, do těla, je to hokej nahoru – dolů. Mají tam nějaké Kanaďany, kteří budou chtít zase ukázat, že hokej vymysleli oni,“ směje se Smoleňák.

Hradec tak může očekávat další kvalitní test svých schopností, zvlášť když sám vyznává hodně aktivní pojetí hry. „Už předtím nám zápasy s Cardiffem nebo Frölundou ukázaly trochu jiný pohled na hokejový svět. Graz nás může zase jenom posunout a obohadit. Lidi si budou říkat, to jsou nějací Rakušáci, ale ty týmy maji svoji kvalitu,“ tuší Radek Smoleňák.

Tentokrát mají hokejisté hodně velkou motivaci, aby uspěli. Vlak svých fanoušků totiž nechtějí zklamat. „Člověk si v hokeji kolikrát řekne, že už zažil všechno, a vždycky přijde něco nového. Jsou to zase další zážitky, jsem za to rád. Je fajn, že můžeme vzít fanoušky s sebou, a doufám, že to dopadne ke spokojenosti všech a trochu si to potom užijeme,“ dodává hradecký kapitán.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz