Všem to sedlo, hlásí kat Květoň. Spartu zlomil hattrickem, pak dostal pádlo

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

12. září 2017, 20:57

Jan Šimek

Během 78 sekund nasázel dva góly a posadil Vítkovice v bitvě se Spartou na koně. Ostravané v tradičně vyhecovaném duelu excelovali, nakonec pražský celek smetli rozdílem pěti branek. To se jim povedlo naposledy v březnu roku 2004. Zářila především první pětka Vítkovic, která zařídila pět tref. Tři z nich obstaral sám David Květoň.

Fanshop

Po jeho třetím zásahu led stylově zasypalo několik kšiltovek nadšených ostravských fanoušků. Před rozhovorem si tu klubovou sice sundal, místo toho ale přišel vyzbrojený pádlem.

Davide, nenosíte kšiltovky?
Ne. Ani nevím, jestli tam nějaké byly. (směje se)

Co s tím pádlem, které držíte v ruce?
Symbolizuje nejlepšího hráče utkání, ale nevím, co to pádlo přesně znamená. (směje se) V létě jsme byli na raftech, takže je to asi něco s tím spojené.

Spartu jste solidně zválcovali. Čím si to vysvětlujete?
Výsledek 6:1 samozřejmě vypadá dost krutě, ale Sparta má kvalitu. Musím říct, že jsme hráli, co jsme chtěli. Trenéři nás takticky dobře připravili. Byl to super výkon od všech kluků.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha

Vaše pětka měla podíl na pěti gólech...
Neřekl bych, že to sedlo jen nám. Celý tým hrál dobře. Začalo to od Patrika Bartošáka, šance jsme si vytvořili naším systémem a dobrým pohybem. Napadalo nám to tam.

Hattrick jste mohl završit už dříve. Na konci druhé třetiny, kdy si puk srazil do vlastní branky Pech, že? Věděl jste, že to byl vlastní gól?
Hned jsem viděl, že když Ondra Roman dával puk na mě, ten hráč si to tam nešťastně srazil. Někdy se to stane. Chtěl tomu zabránit a bohužel to tečoval do brány.

Jak se to sejde, že jste dal tři branky?
Využil jsem šance, kterých mívám dost. Spadlo mi to tam. Při prvním jsem napadal, obránce Sparty se mnou nepočítal, vzal jsem mu puk a jel jsem jen rovně do brány a dal jsem to brankáři mezi nohy. Druhý gól padl v přesilovce. Nic jsem nevymýšlel, Rasty dej mi to pěkně přihrál a rychle jsem vystřelil. Pak jsem si s Ondrou Romanem vyměnili puk ve středním pásmu. Hezky mě uvolnil, nalákal na sebe hráče a já jsem tam nějak proskočil beka. Ten mě zezadu hákoval a já jsem střílel už jen z nouze. Byl to šťastný gól.

Nepomohlo vám to hákování při míření?
To nevím. (směje se) Nikam jsem nemířil, jen jsem puk poslal na branku. Možná, že ho překvapilo, že to byla taková špinavá střela, ale spadla tam.

Velmi dobře jste si vedli také v oslabení...
Musíme být pokorní a hlídat si případné uspokojení. Každému klukovi to nyní sedlo. Byli jsme nachystaní, taky oslabení jsme sehráli aktivně. Dělali jsme Spartě problémy, takže bych chtěl všem klukům poděkovat. Byl to týmový výkon.

Spartu jste v Tipsport extralize porazili popáté v řadě. Věděli jste o tom?
V hlavě jsem to neměl, protože každý zápas může být jiný. Ani jsme se o tom nebavili. Nic takového neproběhlo. Každý zápas nebudeme dávat šest gólů. Musíme hrát pořád svůj hokej a věřím, že nás to odmění. Můžeme být úspěšní.

Máte za sebou úspěšný start sezony, jak se těšíte do Třince?
Start máme dobrý, Třinec taky nemá špatný. V derby se ale může stát cokoliv. Každý se na něj těší a my se musíme dobře připravit. 

Napadalo nám to tam, září autor hattricku Květoň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz