Vémola předpověděl Kohoutům výhru. Ať chodí častěji, směje se Káňa

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

25. ledna 2020, 14:26

David Jahoda

„V 15. minutě to bude 3:0,“ nechal se slyšet slavný český zápasník MMA Karlos „Terminátor“ Vémola na začátku utkání své rodné Olomouce proti Spartě, kde vhazoval čestné buly. Moc se nesekl, o čtyři minuty. Právě vyvedený nástup do utkání zajistil Kohoutům třetí výhru za sebou. „Daří se nám teď zápasy vyhrávat,“ libuje si útočník Jan Káňa, který Spartu ve druhé minutě načal.

O Kapku lepší hokej

Poprvé v sezoně jste vyhráli třikrát za sebou. Zvedáte se v pravý čas?
Já doufám (usmívá se). Do konce už moc času nezbývá, doufám, že tu sérii ještě protáhneme. Uděláme pro to všechno.

Zápas se Spartou rozhodla první třetina, že?
Daří se nám teď zápasy vyhrávat. První třetina byla výborná, i když pak šel výkon trochu dolů. Ale samozřejmě i Sparta přidala.

Bylo cítit, že sparťané teď za sebou nemají úplně úspěšná utkání?
Věděli jsme, jakou mají sérii. Spíš si ale myslím, že rozhodl ten začátek. Oni jsou silní v útočné třetině, moc se tam nedostávali. Až postupem času. Ve třetí třetině už hráli ten svůj hokej, dali jsme jim k tomu prostor.

Radost z vašeho výkonu musel mít i Karlos Vémola. Říkal, že byl před zápasem i v kabině.
Přišel, pozdravil nás, něco nám řekl. My jsme ho taky pozdravili, rádi jsme ho viděli, ale moc dlouho se tam nezdržel. Byl tam chvilinku a nechal nás, ať se na zápas připravujeme sami.

Předpověděl vám výhru. Před začátkem duelu prohlásil, že do 15. minuty povedete 3:0.
To nám v kabině sice neřekl, ale jestli je to nějaké jeho kouzlo, tak ať chodí častěji.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Kdo z vás je největší fanoušek MMA?
Popravdě asi Knoťar (Jan Knotek, pozn. red.). Ten se v tom vyžívá a už od rána se na to těšil. I s čepicí tam lítal. Byl rád.

Poslední zápasy vás parádně drží brankář Branislav Konrád.
Braňo je stavební kámen. V závěru měli spoustu šancí, teď předvádí neuvěřitelné zákroky. Když mu budeme pomáhat a dávat góly, tak jeho výkony půjdou nahoru s námi.

„Braňo je stavební kámen. V závěru měli spoustu šancí, teď předvádí neuvěřitelné zákroky. 

Po jediném inkasovaném gólu jste se sápal po Robertu Říčkovi. O co tam šlo?
Byl jsem zády, viděl jsem, že tam skáče a píchá do Braňa. Ani jsem neviděl, že už to byl gól. Asi to byla ode mě zbytečnost, on mi pak říkal, že tam puk byl vidět. Za tu reakci jsem se mu omluvil a hrálo se dál.

Na sestupové pozice máte náskok už 15 bodů. Můžete se teď dívat už jen před sebe?
Před sezonou to byl cíl dostat se do desítky. Teď ten cíl máme před sebou a jdeme si za ním. Samozřejmě víme, že ten spodek už je tam s nějakou mezerou. Můžeme hrát, když to řeknu blbě, v klidu a bez stresu. Pořád ale musíme odvádět stoprocentní výkony, aby nám tam někdo nepřiskočil a nekončili jsme na začátku března.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz