Přijel, dal gól a slavil triumf Plzně. Tohle byl zápas sezony! zářil Vracovský

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Má vyřízené střídavé starty do Sokolova, kde odehrál většinu sezóny. Při marodce v ofenzivě Plzně si ho ovšem Tomáš Vlasák zavolal do týmu Škodovky pro duel s Třincem. A Tomáš Vracovský se odvděčil vstřelenou brankou na 1:1 z vůbec první střely Západočechů v zápase.

O Kapku lepší hokej

Ve svém desátém utkání za Plzeň v sezóně se mohl radovat z prvního gólu. „Nejpovedenější zápas v sezóně, ale za Plzeň jsem už odehrál lepší duely,“ myslí si Vracovský, který byl nejprve označen jako střelec i u gólu na 4:2, to však pouze clonil při nahození Vojtěcha Budíka. Přesto byl na konci duelu vyhlášen nejlepším hráčem Západočechů.

Foto: hcskoda.cz

Plzeň porazila Třinec v souboji sousedů v tabulce 5:2. V první třetině se ovšem dlouho trápila a první střelu na branku vyslala až v desáté minutě. Ta však hned skončila v síti: „Náš obránce Bobby Jank vyvážel kotouč, skvěle ho na mě prostrčil a rázem z toho bylo přečíslení čtyři na dva. Po přihrávce na Maláta se ke mně puk se štěstím vrátil,“ popisuje Vracovský.

„Opravdu jsem to nečekal, ani jsem kotouč pořádně neviděl. Zakončoval jsem z první a hlavně jsem chtěl trefit branku. Šťastná trefa, ale moc důležitá,“ usmívá se rodák z Klatov. „Jsem moc rád, že jsem pomohl k vyrovnání a nastartování týmu k obratu.“

V Sokolově, kde letos sehrál 36 zápasů, je Vracovský produktivní. Nasbíral už 33 kanadských bodů (15+18). „Snažím se tam hrát co nejlépe. Čas od času si mě zavolá trenér Mlejnek, že mu volal pan Vlasák a jedu sem pomoct Plzni. Jsem moc rád, že si můžu zahrát extraligu a hokejově se posouvat,“ říká plzeňský odchovanec.

Rozdíl mezi dvěma nejvyššími soutěžemi rozhodně vidí, ale kvalitu Chance ligy shazovat nechce: „Má dobrou úroveň. Působí tam spousta mladých kluků, takže se hraje rychlý hokej. V extralize je ovšem velká řada ohromně zkušených hráčů. A samozřejmě je jiné hrát s Třincem než s Kadaní,“ dodává Vracovský s úsměvem na závěr.

Sestřih utkání Plzeň – Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz