V Táboře se poohlížejí po posilách, s týmem trénuje také Lukáš Květoň

Foto: hctabor.com

4. srpna 2018, 12:14

Adam Bagar

Táborští hokejisté v polovině týdne poprvé vyjeli na ledovou plochu tamního zimního stadionu. Trenérům Arpádu Györimu, Miloslavu Čechovi a Zdeňku Šťastnému se na úvodním tréninku hlásilo 23 hráčů.

HokejkaSHOPvanoce

Marcela Dvořáka a Radima Škrdletu však nepustily na led zdravotní problémy. Trenéři kromě nich postrádali i Radima Heřmana a Tomáše Syrovátku, kteří se k mančaftu připojí od příštího týdne, Lukáše Jindru, jenž bojuje o místo v prvoligovém Vsetíně, nebo avizované navrátilce Marka Vaniše a Jakuba Krätzera.

Zacelení mezer? Během srpna chceme kádr doplnit

„S Markem už jsme byli na všem domluveni, najisto jsme s ním počítali, ale minulý týden nám oznámil, že se rozhodl odjet za sestrou do Ameriky. Také Jakub nám přislíbil, že se do přípravy zapojí, ale teď s námi vůbec nekomunikuje. Je to pro nás opravdu velké zklamání,“ líčí pro hctabor.com manažer Miroslav Volena.

V nejbližších týdnech ho tak čeká práce na zacelení těchto mezer. „Během srpna budeme chtít kádr doplnit. Vyvíjíme snahu, ale zatím je předčasné cokoliv říkat. Někdy to v úvodu nejde úplně hladce, ale pak se to obrátí k lepšímu. Věříme, že tomu tak bude i v tomhle případě,“ přeje si táborský lodivod Arpád Györi.

Moc bychom si přáli, aby s námi Lukáš Květoň zůstal

Ten na prvním tréninku přivítal i několik letních posil. Poprvé s týmem trénoval brankář Milan Dudáček, jenž přišel z David servisu, mezi obránci nechyběl navrátilec z Kolína Ladislav Hlaveš a v útoku kromě několika mladíků také klubový odchovanec Lukáš Květoň, který naposledy oblékal dres prvoligového Motoru.

„Jsme rádi, že tady Lukáš je. Zatím se ještě poohlíží po jiném angažmá, ale moc bychom si přáli, aby s námi zůstal,“ přiznává Volena s tím, že podobná je situace rovněž kolem mladého útočníka Marka Pastyříka. Do přípravného kolotoče pak kohouti vstoupí ve čtvrtek 9. srpna na ledě ambiciózního Havlíčkova Brodu.

Aktuální kádr HC Tábor

Brankáři:
Milan Dudáček, Michal Novák.

Obránci:
Kamil Černý, Marek Duben, Marcel Dvořák, Martin Havran, Ladislav Hlaveš, David Košař, Jakub Pípal, Jan Raiterman, Josef Růžek, Jan Tesař.

Útočníci:
David Blažek, Jan Březina, Radim Heřman, Štěpán Kadilák, Milan Kalaš, Lukáš Květoň, Jakub Matušík, Marek Pastyřík, Radek Pechánek, Lukáš Prášek, Radek Seidl, Tomáš Syrovátka, Radim Škrdleta.

Přípravná utkání na sezonu 2018-19

09.08. 18:00 BK Havlíčkův Brod – HC Tábor
15.08. 18:00 HC Kobra Praha – HC Tábor
17.08. 18:00 HC Tábor – HC Moravské Budějovice 2005
21.08. 18:00 HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov
23.08. 18:00 HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Tábor
28.08. 18:00 HC Moravské Budějovice 2005 – HC Tábor (v Třebíči)
31.08. 18:00 HC Tábor – HC Yverdon-les-Bains
04.09. 18:00 HC Tábor – BK Havlíčkův Brod
07.09. 18:00 HC Tábor – HC Kobra Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz