Úspěšná zkouška. Vítěz Hlinkova memoriálu si plácl s Třebíčí

Foto: hstrebic.cz

Útočník Matyáš Svoboda uspěl na dvoutýdenní zkoušce v Třebíči – s účastníkem Chance ligy už se domluvil i na smlouvě, a těší se tak na svoji pátou štaci v rámci druhé nejvyšší soutěže.

Svoboda trénoval s Horáckou Slavií od prvního srpna, jeho zkouška měla po předchozí domluvě trvat dva přípravné zápasy. Třiadvacetiletý forvard během nich zaujal a vysloužil si smlouvu.

„Na trénincích i v zápasech jsme viděli, že Matyáš je silový útočník a že jeho parametry odpovídají tomu, co jsme do kádru hledali a co jsme od něj očekávali," těší asistenta trenéra Jaroslava Barvíře.

„Předvedl se jako pracovitý hráč. A jak říkám, typově nám sedí do týmu," dodává Barvíř na klubovém webu. „Jsem rád, že jsme se dohodli na smlouvě, která se dnes podepsala. Doufám, že se tady bude Matyášovi dařit a pomůže nám."

Svoboda už v první lize stihl vystřídat čtyři kluby: Kadaň, Ústí nad Labem, mateřský Chomutov a naposledy Kolín. U Kozlů loni odehrál 33 zápasů, v nichž získal šest bodů (1+5).

„Matyáš je silový útočník a jeho parametry odpovídají tomu, co jsme do kádru hledali."

Bezmála stokilový forvard se může chlubit především mimořádnými úspěchy z mládežnických kategorií. Nejenže strávil necelé tři sezony v zámoří (OHL a USHL), současně pravidelně reprezentoval a v létě 2016 přispěl k historickému zlatu osmnáctky na Hlinkově memoriálu.

Mezi muži ovšem zatím na výraznější průlom čeká. Dočká se ho v Třebíči, třetím týmu z loňské základní části?

Aktuální kádr SK Horácká Slavia Třebíč

Brankáři: Pavel Jekel, Jan Mičán.

Obránci: Lukáš Forman, Michal Furch, Jiří Hunkes, Daniel Poizl, David Tureček, Antonín Bořuta, Petr Krejčí, Adam Svoboda.

Útočníci: Ladislav Bittner, Martin Dočekal, Radim Ferda, Miroslav Holec, Václav Krliš, David Michálek, Matěj Novák, Matěj Psota, Vojtěch Šilhavý, Michal Vodný, Matěj Tomajko, Matyáš Svoboda, Sebastian Bartes, David Michalčuk, David Dolníček mladší.

Foto: Sabina Prokešová, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz