Sokolov vítá zpátky Cichoně. Co další posily z extraligy?

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Sparťanský mladíček Oldřich Cichoň podle očekávání stráví nadcházející sezonu v partnerském Sokolově. K Baníku by se měl připojit už v průběhu dneška.

Dvacetiletý Cichoň loni z pozice jedničky přispěl k největšímu úspěchu v sokolovské historii: k zisku bronzové medaile. Dohromady v minulé sezoně odchytal 28 utkání – v základní části měl úspěšnost zákroků 90,26 % a v play off ji ještě pozvedl na 91,33 %.

Ve Spartě si nicméně na pořádnou šanci musí počkat, brankářský tandem totiž tvoří Josef Kořenář s Jakubem Kovářem a Cichoň je tedy aktuálně týmovou trojkou.

Opět tak bude hostovat v Sokolově, kde působil už v předešlých dvou ročnících.

Do Baníku by ho mohli následovat i další Pražané. Už nyní se v Sokolově připravují obránce Tomáš Tomek a útočník Petr Ton mladší.

„Informace ze Sparty mám, s trenéry komunikujeme a někteří kluci by se měli brzy připojit," avizuje další posily v rozhovoru na webu Sokolova jeho trenér Martin Štrba. 

„Informace ze Sparty mám, s trenéry komunikujeme a někteří kluci by se měli brzy připojit."

Dlouhodobě navíc mají Západočeši dobré vztahy s nedalekými Karlovými Vary. „Jsme v kontaktu s Davidem Brukem. Řekli jsme si některé termíny a jména, která by mohla být k dispozici," dodává Štrba.

Už teď silný kádr Sokolova by navíc mohli doplnit hokejisté z Litvínova. „Jsme také předběžně domluvení," potvrzuje Štrba. „Litvínov čeká, jestli získá ještě nějaké hráče."

„Litvínov? Jsme také předběžně domluvení."

Baník tedy bude v příštím ročníku spolupracovat hned se třemi extraligovými kluby. „Tento týden to celé probereme s generálním manažerem Davidem Soukupem a dáme tomu nějaký směr,“ popisuje Štrba v rozhovoru pro hcsokolov.cz.

Aktuální kádr HC Baník Sokolov

Brankáři: Adam Horák, Martin Michajlov, Oldřich Cichoň.

Obránci: František Klejna, Jan Novák, Jan Pohl, Adam Rulík, Tomáš Tomek, Petr Vodička, Martin Weinhold.

Útočníci: Tadeáš Jaroš, Ondřej Jurčík, Jaromír Kverka, David Novotný, Martin Osmík, Radek Prošek, Tomáš Rohan, Lukáš Stehlík, Marek Švec, Vojtěch Tomi, Petr Ton mladší, Tomáš Vracovský, Stanislav Vrhel, Matěj Zadražil.

Oldřich Cichoň

Oldřich Cichoň | Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz