Švédské reprezentantky ohlásily bojkot. Chtějí lepší podmínky

Foto: iihf.com

Švédské hokejové reprezentantky oznámily, že budou bojkotovat přípravný kemp i nadcházející mezinárodní turnaj ve Finsku. Důvodem bojkotu jsou zhoršené podmínky a nedostatečná finanční podpora.

HokejkaTV

Do bojkotu se zapojilo všech 43 hráček švédského národního týmu. Vedle reprezentačního kempu vynechají i první turnajovou prověrku ve Finsku, v rámci níž se měly střetnout s Českem, Ruskem, Finskem a Japonskem.

Na svém Instagramu o tom informovala švédská útočnice Erika Grahmová. V prohlášení Švédky žádají lepší podmínky a vyšší finanční kompenzace v době působení v reprezentaci.

Švédská ženská reprezentace v dubnu prohrála tři ze čtyř utkání ve skupině na mistrovství světa. Příští rok tak budou Švédky hrát poprvé v historii na světovém šampionátu nižší divize.

„Řada z nás v sobě nesla frustraci, která vedla k tomuto rozhodnutí, několik let. Coby hráčky jsme připraveny převzít odpovědnost a uděláme vše pro to, abychom se dostali zpět tam, kam patříme. Ale pouze s podmínkami a respektem, který vyžaduje přístup k nám jako k elitním sportovcům,“ píšou švédské reprezentantky ve svém prohlášení.

Počínání švédských reprezentantek, kterým vyjádřila podporu také Asociace profesionálních hráček ženského hokeje (PWHPA), připomíná protest Američanek. Ty před dvěma roky v případě nenavýšení odměn hrozily bojkotem před domácím světovým šampionátem. S americkým svazem se nakonec dohodly na nové smlouvě.

Jak dopadnou švédské hokejistky?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz