Nový tým s mladou tváří. Juniorky se chystají na evropskou špičku

Foto: Karel Švec, Český hokej

Už příští týden odstartují české hokejistky do 18 let sezonu prvními zápasy, v Jihlavě přivítají výborně obsazený turnaj série Euro Hockey Tour. Trenér Pavel Zuziak tak začne stavět nový tým pro nadcházející mistrovství světa.

Juniorky nečeká v nadcházejícím ročníku snadná práce, do seniorské kategorie jim totiž odešel silný ročník 2001. Na druhou stranu, vzhledem k neúspěšné misi na posledním mistrovství světa neuškodí, když se tentokrát budou muset spoléhat na soudržnost týmu.

Nový výběr i tak čítá několik výrazných hráček, na nichž bude ležet hlavní zodpovědnost. V bráně to jsou Julie Pejšová i zahraničím otrkaná Viktorie Švejdová, zadní řady zase potáhne Daniela Pejšová, jedna z nejtalentovanějších obránkyň posledních let.

Ofenziva by měla stát na Sáře Čajanové či Tereze Mazancové, ale i mladší Haně Haasové. Více prostoru může využít třeba Patricie Škorpíková. Nejzkušenější útočnice Kristýna Kaltounková bude trenérům vzhledem ke školním povinnostem v zámoří k dispozici až těsně před mistrovstvím světa.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Na široké zastoupení v týmu se může těšit nejen ročník 2003, šanci zabojovat o šampionát dostanou i nejlepší hráčky ročníku 2004, které ještě patří do reprezentační šestnáctky. Do Jihlavy dostaly pozvánku hned tři mladičké útočnice: Barbora Bartáková, Lucie Gruntová a Anna Jiřina Pavlasová.

Bude hodně zajímavé sledovat, jaký mix nakonec trenéři Pavel Zuziak a Jiří Vozák vyberou. Spoustu jmen sledovali už na společném kempu ženských výběrů v Teplicích, kde se představila celkem padesátka hráček.

Na další akci se ale ženská osmnáctka těší mnohem víc, čeká ji totiž první turnaj série Euro Hockey Tour. V Jihlavě se od pátku 23. do neděle 25. srpna porve s Finskem, Švédskem a Ruskem, tedy evropskou špičkou. A ještě před startem turnaje sehraje ve středu 21. srpna přípravný duel proti Švédkám.

Nominace českého týmu

Brankářky:
Viktorie Švejdová (MODO Örnsködsvik, Švédsko), Julie Pejšová (Příbram).

Obránkyně:
Daniela Pejšová (MODO Örnsködsvik, Švédsko), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Michala Machková (Kadaň), Denisa Habartová (Sedlčany), Gabriela Horáková (Letňany), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Eliška Vaněčková (Havířov), Lucie Kučerová (Vítkovice).

Útočnice:
Barbora Bartáková (Příbram), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Hana Haasová (Opava), Patricie Škorpíková (Karviná), Zuzana Černá (Winchendon School, USA), Anna Kalová (Kadaň), Lucie Gruntová (Klášterec nad Ohří), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Anna Jiřina Pavlasová (Northwood Huskies, USA), Marie Nowáková (Děčín), Lucie Eignerová (Vimperk).

Náhradnice:

Brankářky: Alexandra Hřívová (Nový Jičín), Kateřina Dvořáková (Kladno). Obránkyně: Renata Mudráková (Brumov-Bylnice), Zdeňka Suchánková (Jaroměř), Lucie Vávrová (Vsetín), Anna Václavková (Černošice). Útočnice: Markéta Mazancová (Příbram), Tereza Horáková (HC Krkonoše).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Jiří Vozák a Martin Vojtek
Lékař: MUDr: Radim Jünger
Fyzioerapeutka: Jarmila Slovenčíková
Masér/kustod: Marcel Krejsa

Program turnaje Euro Hockey Tour v Jihlavě

Středa 21. srpna – přípravný zápas:
18:00 Česko – Švédsko

Pátek 23. srpna:
14:30 Česko – Finsko
18:00 Rusko – Švédsko

Sobota 24. srpna:
14:30 Finsko – Rusko
18:00 Švédsko – Česko

Neděle 25. srpna:
13:30 Finsko – Švédsko
17:00 Česko – Rusko

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz