Šumperk přišel o zkušeného beka. Skončil v podstatě dřív, než začal

Foto: Jan Kobzáň, jackfoto.cz

Zkušený obránce Václav Čížek nakonec za Draky hrát nebude, šumperský klub o jeho brzkém odchodu informoval na svých webových stránkách.

Čížkův příchod oznámili Draci na začátku července. „Do Šumperku zpravidla přivádíme mladé kluky bez rodin a s touhou prorazit do velkého hokeje. Proto každý příchod hráče, který má přes 300 startů ve slovenské extralize, je pro náš klub takovým svátkem," líčil tehdy kouč Lukáš Majer.

33letý Václav Čížek působil u našich východních sousedů sedm let, na kontě má také 56 extraligových startů za Mladou Boleslav. „Je pravák, v hokeji něčím prošel a zároveň posbíral spoustu zkušeností, které nyní může využít pro náš klub," liboval si Majer.

Jenže Čížkovo angažmá u Draků skončilo v podstatě dřív, než začalo. Chyběl už v prvním přípravném utkání na plzeňském ledě. „Požádal o ukončení hráčské smlouvy z rodinných důvodů. Klub hráči vyšel vstříc a žádosti vyhověl," uvedl Šumperk na svém webu.

Čížek strávil uplynulou sezonu v Kolíně, kde ve 45 zápasech získal 14 bodů (1+13), a byl tak druhým nejproduktivnějším obráncem Kozlů. Druhou nejvyšší soutěž si dřív zahrál i za Vrchlabí, Hradec Králové nebo Most. Kam nyní povedou jeho další kroky?

Aktuální soupiska Draků Pars Šumperk

Brankáři:
Petr Hamalčík, Jakub Lackovič.

Obránci:
Tomáš Drtil, Štěpán Dudycha, Filip Eliáš, Ondřej Hrachovský, Patrik Kadeřávek, Ludvík Rutar.

Útočníci:
Petr Antoníček, David Bartoš, Tomáš Bernat, Jakub Horký, Šimon Jelínek, Dávid Kohút, Adam Křemen, Jiří Průžek, Vojtěch Šuhaj, Daniel Vachutka, Lukáš Žálčík, Patrik Čermák (zkouška), Lukáš Klíma (zkouška), Erik Čermák (zkouška).

Foto: Jan Kobzáň, jackfoto.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz