TOP 5 posil Šumperka. Vyletí Eliáš s Průžkem?

Šumperk zvládl náročnou sezonu, nechal pod sebou třeba Havířov nebo Ústí nad Labem, a udržel se v Chance lize. Jenže... Letos ho zase čeká těžký rok. Kdo má nově pomoct Drakům k záchraně?

Petr Hamalčík (G, 21 let)

Minulá sezona: Ústí nad Labem (21 zápasů, 90,14 %, 3,24 G/Z)

Na životní sezonu 2020/2021, kdy skončil třetí v hlasování o nejlepším brankáři Chance ligy a vysloužil si smlouvu v Karlových Varech, nenavázal. S Ústím nad Labem sestoupil a nebyl neotřesitelnou jedničkou, hodně prostoru dostávali i jeho kolegové. Hamalčíkovi je ale teprve jednadvacet let, velký potenciál v něm vidí právě v Šumperku. Čeká ho ovšem těžký úkol – není totiž nic záviděníhodného přijít do týmu po Vojtěchu Mokrém, který zažil vskutku mimořádný rok.

Filip Eliáš (O, 23 let)

Minulá sezona: Jihlava (59 zápasů, 8+6)

Na takovouto příležitost čekal. V Šumperku by měl konečně dostat roli lídra a skákat na led v rozhodujících okamžicích. V Jihlavě sice sbíral týmové úspěchy, on sám měl ale zvláštní pozici: byl sice produktivní a měl i skvělá defenzivní čísla, přesto se jeho ice time pohyboval jen okolo třinácti minut. I tak se blýskl osmi góly. Pokud udrží svoji efektivitu, s vyšším ice timem u Draků by mohl atakovat čelní příčky kanadského bodování mezi obránci.

Václav Čížek (O, 32 let)

Minulá sezona: Kolín (45 zápasů, 1+13)

Ve 32 letech je nejstarším hráčem na soupisce. Přichází do role mentora – Čížek zažil velké zápasy s Mladou Boleslaví či Vrchlabím, spoustu zkušeností získal také na Slovensku. Pomoct může svou všestranností: zvládá přesilovky i oslabení, pomáhá s rozehrávkou a zblokuje spoustu střel. 

David Bartoš (Ú, 30 let)

Minulá sezona: Frýdek-Místek (44 zápasů, 6+19)

Po odchodech Tomáše Vildumetze, Denise Kindla i Roka Macuha k prvoligové konkurenci našel Šumperk svého prvního centra právě v Davidu Bartošovi. Je to two-way forvard, takže nezapomíná na bránění, mívá dobrou úspěšnost na vhazování a patří k nadstandardním tvůrcům hry. Přímo se nabízí souhra s kanonýrem Lukášem Žálčíkem, tihle dva se znají už z Prostějova a měli by si v jedné lajně vyhovět.

Jiří Průžek (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Karlovy Vary (33 zápasů, 2+2)

Tenhle podpis se v Chance lize může ukázat jako jeden z nejzásadnějších. Jestli je nějaký hráč, který by letos mohl vyletět mezi absolutní špičku, je to právě Průžek. Ostatně o svých schopnostech přesvědčoval už v Benátkách nad Jizerou, kde v sezoně 2019/2020 sbíral bod na zápas. Prosadil se i do Tipsport extraligy, byť se musel smířit s defenzivnějšími úkoly. Přesun do Šumperka by mu mohl sedět, pozice v prvních dvou útocích by ho neměla minout.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz