Lídr pro Šumperk! Od konkurence přichází 32letý bek

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Václav Čížek po svém konci v Kolíně zůstane v Chance lize. Dvaatřicetiletý obránce bude nově nastupovat za konkurenční Šumperk, se kterým podepsal roční smlouvu.

Čížek je sedmým obráncem na tvořící se soupisce a zároveň je aktuálně nejstarším hráčem šumperského týmu. Spolu s Tomášem Drtilem a útočníky Lukášem Žálčíkem a Davidem Bartošem jsou dosud jedinými třicátníky v mladém kádru Draků.

„Naším cílem bylo, abychom do obrany přivedli člověka, který lehce odlehčí Tomáši Drtilovi, jenž byl v sezoně několikrát spíše přetížen než vytížen. A to se příchodem Venci povedlo,” hlásí na webu Šumperka jeho trenér Lukáš Majer.

„Je pravák, v hokeji něčím prošel a zároveň posbíral spoustu zkušeností, které nyní může využít pro náš klub," naráží Majer na Čížkovo sedmileté působení na Slovensku nebo na jeho předešlé štace v Mladé Boleslavi či Hradci Králové.

„Naším cílem bylo, abychom do obrany přivedli člověka, který lehce odlehčí Tomáši Drtilovi."

„Do Šumperku zpravidla přivádíme mladé kluky bez rodin a s touhou prorazit do velkého hokeje. Proto každý příchod hráče, který má přes 300 startů ve slovenské extralize, je pro náš klub takovým svátkem," líčí Majer.

Čížek naposledy působil v Kolíně, kde ve 45 zápasech získal čtrnáct bodů (1+13), a byl tak druhým nejproduktivnějším bekem Kozlů. Hrát může přesilovky i oslabení, kromě slušné rozehrávky pomáhá také zblokovanými střelami a hity.

„Venca je hladový, nastavený pracovat," těší se Majer na nejnovější posilu. „Jsem přesvědčený, že pro náš tým odevzdá maximální úsilí a zároveň svou aurou vnese do kabiny potřebný klid."

Aktuální kádr Draků Pars Šumperk

Brankáři: Petr Hamalčík, Jakub Lackovič.

Obránci: Tomáš Drtil, Štěpán Dudycha, Filip Eliáš, Ondřej Hrachovský, Patrik Kadeřávek, Ludvík Rutar, Václav Čížek.

Útočníci: Petr Antoníček, David Bartoš, Tomáš Bernat, Jakub Horký, Šimon Jelínek, Dávid Kohút, Adam Křemen, Jiří Průžek, Vojtěch Šuhaj, Daniel Vachutka, Lukáš Žálčík.

Foto: Jan Kobzáň, jackfoto.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz