Štich o návratu do Boleslavi i tvrdé hře: Nejsem tu kvůli shazování rukavic

Foto: bkboleslav.cz

Návrat na místo činů. Obránce David Štich v nové sezoně oblékne dres Mladé Boleslavi, která pro něj není žádnou neznámou. Ve středočeském klubu naskakoval v ročníku 2016/2017 a dva zápasy odehrál i v tom nadcházejícím. Nyní se po skoro pěti letech vrací zpět.

33letý Štich v uplynulém ročníku působil v českobudějovickém Motoru, kde mu ale vypršela smlouva na hostování. Následovalo hledání nového angažmá. „Od konce sezony jsme s agentem probírali extraligové i prvoligové nabídky. Stále patřím Litvínovu, se kterým jsem se nemohl domluvit na přestupové nebo hostovací částce, takže se celý proces protáhl,“ zmiňuje urostlý bek komplikované období, které nakonec vyřešila sjednaná částka obou stran.

„Jakmile se podařilo najít kompromis, začali jsme s rodinou a agentem vybírat. Boleslav ze všech nabídek vyšla nejlépe,“ popisuje situaci.

Klíčovou roli ve výběru sehrály rodinné pohodlí a komunikace ze strany Bruslařského klubu. „Mám zázemí a půlku v rodiny v Liberci. Navíc v Mladé Boleslavi se mnou jednali napřímo, řekli, co se ode mě očekává a nemazali mi med kolem pusy,“ kvituje Štich.

„V Mladé Boleslavi se mnou jednali napřímo. Řekli, co se ode mě očekává a nemazali mi med kolem pusy.“

Plzeňský rodák tak zaplní místo po Mitchellu Fillmanovi, který se rozhodl ukončit kariéru. Štichova role je vzhledem k jeho parametrům jasná – bude bránit ofenzivní spoluhráče a krýt jim záda.

„Útočníci se musí cítit chráněni, aby dobře plnili svoji roli,“ říká Štich, který bude plnit svou práci i v případném oslabení. „Nejsem tu od toho, abych každý zapas shazoval rukavice. Nechci tým oslabovat, rád bych byl co nejvíce prospěšný,“ vzkazuje.

Od posledního působení u Středočechů uplynuly více jak čtyři roky a Štich vnímá svůj posun. „Rád bych řekl, že jsem rozumnější, ale po posledním výstupu v Mladé Boleslavi to asi tak nevypadá,“ vrací se k utkání 53. kola, kdy po obdržení osobního trestu do konce utkání udeřil při odchodu s hokejkou do zdi mezi střídačkami.

„Nevěděl jsem, že jedna pracovnice stála za dveřmi. Naštěstí tu ránu hokejkou ode mě neschytala. Nebyl to ani úmysl. Kdo mě zná mimo led, tak ví, že bych nic takového neudělal,“ lituje emociální chvilky.

Jedna z nich přišla i v semifinálovém utkání se Spartou, kdy sekl hokejkou do kolene Tomáše Šmerhu, který se následně z ledu těžko zvedal. Nyní se oba setkávají v jedné kabině.

„Blbosti už tak často nedělám. Sem tam nějaký blikanec je, to k hokeji patří.“

„Co se stane na ledě, zůstane na ledě. Když jsme to spolu řešili, tak jsme se zasmáli, prohodili nějaký žertík a tím to končí. Myslím si, že já ani Šmerhič v sobě nic neneseme,“ doufá Štich.

Nyní se snaží jít mladším ročníkům příkladem. „Blbosti už tak často nedělám. Sem tam nějaký blikanec je, to k hokeji patří. Myslím si, že si v kabině umím vybudovat respekt a namotivovat ostatní. Hlavně se snažím nastupující generaci pomáhat a předávat zkušenosti,“ sděluje s pokorou.

Obměněná boleslavská sestava má podle Šticha potenciál. „Tým je mladý, kvalitní a bruslivý. Věřím, že si sedneme v kabině i na ledě, budeme skvělá parta a přeneseme to do zápasů,“ přeje si.

Predikce ale prozrazovat nehodlá. „Nechci před sezonou komentovat. Půjde se zápas od zápasu. V každém utkání budeme chtít sbírat body a od toho se bude sezona vyvíjet,“ uvědomuje si navrátilec do mladoboleslavského dresu.

Foto: bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz