Do Boleslavi jde známý bouřlivák. Zdobí ho tvrdost, ví Nedorost

Foto: bkboleslav.cz

Zajímavý příchod oznámila Mladá Boleslav. Na hostování získala 33letého beka Davida Šticha, který hrál loni v Motoru a několikrát na sebe upozornil.

Bruslaři museli reagovat na nečekaný konec kariéry kanadského obránce Mitche Fillmana. Do zámoří navíc odchází mladík David Moravec.

Vedení klubu se tak rozhodlo pro zkušeného Šticha, který se vrací do známého prostředí. Dres Mladé Boleslavi oblékl ve dvou sezonách.

„Davida zdobí především tvrdost, obětavost a dobrý charakter,“ popisuje sportovní manažer Václav Nedorost.

„Oboustranně víme, co od sebe čekat. Je to zkušený obránce, který ví, jaká je jeho role. Pravdou je, že hráč jeho typu nám scházel," dodává Nedorost pro klubový web.

„Je to zkušený obránce, který ví, jaká je jeho role. Pravdou je, že hráč jeho typu nám scházel."

Štich si na ledě opravdu umí sjednat respekt. Minulou sezonu šel párkrát i za hranu.

Třeba mlátil ležícího litvínovského hráče Giorgia Estephana. Důrazný bek pak hecoval tribuny a málem se porval s dalším hráčem, po kterém hodil i láhev. Dostal za to pak stopku na jeden zápas.

Následně přišla pokuta za jiný prohřešek, a to za slovní napadání rozhodčího.

Ve druhém čtvrtfinále play off hecoval na bitku hned dva hráče Dynama během několika sekund.

V semifinále pak sekl do nechráněných míst sparťanského útočníka Tomáše Šmerhu, se kterým se paradoxně potká v Mladé Boleslavi.

Body a hezké akce ho zdobit nebudou. Štich ale umí znepříjemnit soupeřům hru, proti němu prostě nastupovat nechcete.

Navíc má velké zkušenosti. V Tipsport extralize má na kontě 427 duelů, hrál za Litvínov, Chomutov, Slavii, Liberec, Vítkovice, Plzeň či v první lize za Kladno a Benátky nad Jizerou.

V mládí startoval rodák z Plzně i na mistrovství světa do 20 let, s českou osmnáctkou má ze světového šampionátu bronz.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz