První Švéd i brankářské eso. Mrkněte na TOP 5 posil Mladé Boleslavi

Bruslaři v posledních letech neustupují ze své vize, drahé nákupy prostě nejsou jejich styl. Boleslavské posily se přesto mnohdy stanou trefou do černého a letos se klubu povedlo přivést některá dost zajímavé jména.

Filip Novotný (G, 31 let)

Minulá sezona: Karlovy Vary/Hradec (92,05 % a 2,51 G/Z)

O tomhle spojení se v kuloárech špitalo dlouho. Novotný dochytal uplynulý ročník v Hradci Králové, na úspěch v play off ale nedosáhl. Teď má před sebou novou štaci, nového brankářského parťáka a nové ambice. V extraligovém rybníčku se řadí mezi vysoce nadstandardní gólmany, velmi pravděpodobně půjde o zásadní postavu Bruslařů.

Róbert Lantoši (Ú, 26 let)

Minulá sezona: Rögle/Linköping, SWE (48 zápasů, 11+12)

Nabídnout může zkušenosti ze Švédska i zámoří. Slovenský legionář chce s hokejem procestovat svět: další zastávku si naplánoval ve městě automobilů, k podpisu ho přesvědčili i krajani Adam Jánošík a Mário Lunter. Za sebou už mimo jiné má tři účasti na světových šampionátech.

Martin Beránek (Ú, 21 let)

Minulá sezona: České Budějovice (59 zápasů, 6+7)

Hokejově vyrostl na jihu Čech, za Motor mezi dospělými debutoval ještě jako dorostenec. Ve 21 letech má velký potenciál, loni navíc i jako hráč převážně čtvrtého útoku zvládl bodově přispět. Pokud mu v Boleslavi dají víc prostoru, tak klidně může vyletět. Jeho poznávacím znamením je nepříjemná hra, na ledě dokáže hodně přitvrdit.

Tomáš Šmerha (Ú, 24 let)

Minulá sezona: Sparta (37 zápasů, 5+12)

Dřív na sebe bodově upozornil v první lize, poslední dva roky se pak etabluje o patro výš. Nutno podotknout, že loni začínal v Sokolově kvůli zdravotním problémům. Na Spartě se specializoval na černou práci, soupeři se snažil dostat pod kůži. Sám sebe vnímá jako tvořivého hráče, nemá však problém se přizpůsobit.

Pontus Åberg (Ú, 28 let)

Minulá sezona: Belleville, AHL a Timra, SWE (45 zápasů, 7+16)

První Švéd v historii klubu. Åberg se pyšní pěti sezonami v NHL, dokonce si před lety zahrál finále play off. O jeho příchodu se bez jakékoliv nadsázky dá hovořit jako o přestupové bombě: dá se očekávat, že bude patřit mezi nejvýraznější postavy ligy. Kromě překrásných akcí dřív ohromil také jeho životní příběh ve vztahu k dcerce Molly.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz