Sklenička a Moravčík se loučili, od fanoušků dostali i budík. A teď na kemp

Plzeňské zadní řady opouštějí reprezentanti Michal Moravčík s Davidem Skleničkou, kteří se po vydařené sezoně upsali Montrealu a v příštím ročníku zabojují o slavnou NHL! Oba šikovní beci se v Plzni rozloučili s fanoušky netradičním způsobem, když v klubovém fanshopu prodávali permanentky na další sezonu.

Nový fanshop

Kromě prodeje permic stíhali oba parťáci také rozdávat podpisy, fotit se a přijímat gratulace k jejich velkému úspěchu. Plzeňští příznivci si pro ně připravili také dva dárky. Jeden byl sladký, druhý poněkud zákeřný. David Sklenička s Michalem Moravčíkem obdrželi koláč s jejich čísly a také budík, se kterým už jen tak snadno nezaspí.

"Michal umí a učí se, já neumím a neučím se."

Jistě máte v paměti ještě nedávnou příhodu z národního týmu. Když se Jandačův tým vracel z dvojutkání v Amiens a Cergy, plzeňské beky málem nechal ve Francii. Na hotelu ráno zaspali a za zbytkem výpravy museli pelášit se zpožděním taxíkem. Svedli to na své chytré telefony, které ani jednoho z nich kupodivu neprobudily.

Plzeňští obránci zaspali, Špaček jim pořídí kroužky jako ve školce »

Dnes už se tomu oba jen zasmějí, za sebou mají parádní sezonu. Výkony v extralize je poslaly až na mistrovství světa v Dánsku, kde na sebe také upozornili a nakonec si vysloužili vysněné kontrakty v NHL. Jednadvacetiletý Sklenička a o dva roky starší Moravčík se upsali Montrealu. První jmenovaný na tři roky, druhý pak na dva.

Už příští týden se oba reprezentanti vydají do zámoří na přípravný nováčkovský kemp. "Jsou tam nějaké fyzické testy, jak na ledě, tak v posilovně, ale třeba i to, jak jsme pružní," říká pro klubový web Plzně Michal Moravčík. A jak jsou na tom s angličtinou? "Michal umí a učí se, já neumím a neučím se," culí se David Sklenička.

Moravčík a Sklenička patří Montrealu. Mají velkou šanci, říká Sivek »

"Ne, tak snažím se hlavně jako samouk, zatím žádný přípravný kurz nemám, ale pustím se do toho," dodává mladší z obránců. "Já mám větší základ ze školy a hlavně mi pomohlo, když jsem se bavil s kluky z Ameriky, co jsou v Plzni. S Ryanem a Nickem. Jakmile člověk může mluvit, dá se slovní zásoba udržet," pokyvuje Moravčík.

Příchody do HC Škoda Plzeň

Dominik Frodl (Slavia Praha)
Václav Nedorost (České Budějovice)
Vojtěch Němec (Kometa Brno)
Jan Eberle (Olomouc)
Roman Vráblík (České Budějovice)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Miroslav Svoboda (Nashville)
Alexandr Hylák (neznámo)
Petr Kadlec (neznámo)
Miroslav Preisinger (neznámo)
Jan Schleiss (Vítkovice)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Tomáš Kubalík (neznámo)
Matěj Chalupa (Hradec Králové, zkouška)
Tomáš Vracovský (neznámo)
David Sklenička (Montreal)
Michal Moravčík (Montreal)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz