bahis siteleri

Sklenička s Moravčíkem zaspali, Špaček jim chce pořídit kroužky jako ve školce

Foto: Richard Müller

15. dubna 2018, 11:00

Adam Bagar

(CERGY, od našeho zpravodaje) Český národní tým odcestoval ze Cergy na pařížské letiště bez zadáků Michala Moravčíka a Davida Skleničky, kteří zaspali a za svými spoluhráči pelášili se zpožděním taxíkem. "Asi si budu muset pořídit takové ty kroužky, co mají děti ve školce, a budu si je vodit," usmívá se jeden z asistentů Jaroslav Špaček.

"Říkali, že jim nešel budík, nebo co. Asi spali tvrdě, po dobrém výkonu se vyspali," pokračuje pobaveně Špaček. Je až překvapivé, že si jejich absence nikdo nevšiml. "Bydleli spolu. Jejich parťáci z obrany by se však o ně měli postarat, taky dostanou pokutu," culí se Špaček.

Asi hluboko do kapsy budou muset sáhnout hlavně Moravčík se Skleničkou, kteří po příjezdu na letišti byli "odměněni" potleskem. "Samozřejmě budou muset něco zaplatit," pokyvuje český asistent, který byl na oko rozladěný z toho, že jde zrovna o dva plzeňské hráče.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

"Z Plzně? Jeden je z Klatov a druhý z Berouna," směje se Špaček. "Je to neskutečné, že jde o kluky z Plzně. Všechno jsem tak slízl já." Něco takového se mu osobně nikdy nestalo. "To fakt ne, vždy jsem chodil všude včas." Ale u nároďáku i v zámoří už se takové situace staly.

"V Americe byl prostě daný odjezd a na nikoho se nečekalo. Řeklo se, že se jede, a opravdu se jelo. Ať se pak každý dopraví, jak chce. Takže někteří třeba ani neodletěli, to bylo horší," hlásí Špaček. "Ale tady to naštěstí nebylo daleko, takže v pohodě," doplňuje český asistent.

A co na to oba hlavní aktéři, kteří pobavili všechny přítomné? "Za to může Michal," vyhrkne s úsměvem David Sklenička. "Ale ne, já bych to svedl na chytrou elektroniku, že nás dostatečně nevarovala, nebyla dost hlasitá," směje se druhý jmenovaný obránce národního týmu.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Reakce byla blesková. "Hned jsme naházeli věci do kufru a šli dolů na recepci, až potom jsme řešili další věci. První byl na seznamu Jarda Špaček, až pak jsme volali Honzu Černého," líčí oba hokejisté, kteří zaspali přibližně o pětačtyřicet minut a na letiště se dostali až taxíkem.

"Cesta byla příjemná, měli jsme komunikativního taxikáře, nebylo to nic příjemného takhle po probuzení zjistit, že kluci už odjeli a my jsme furt na hotelu," popisují. "Těžko říct, jak se to stalo, že ani jednoho budík kupodivu nevzbudil," smějí se hlavní aktéři přesunu na letiště.

Na své spoluhráče ale nic svádět nechtějí. "To ne, je to naše vina," uvědomují si. Že by už šlo o selekci kádru před startem domácího Carlson Hockey Games v Pardubicích? "To snad ne," zakončují oba opozdilci Michal Moravčík s Davidem Skleničkou s úsměvem na tváři.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz