bahis siteleri

Paráda pro plzeňské parťáky? Moravčík a Sklenička prý míří do Montrealu!

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

28. května 2018, 11:06

Václav Jáchim

Měli kvalitní klubovou sezonu, prosadili se do české reprezentace a hráli i na mistrovství světa. Michal Moravčík a David Sklenička teď mají před sebou další velkou výzvu, oba totiž zabojují o NHL. Talentovaní obránci patrně co nevidět oficiálně podepíší smlouvu s Montrealem, kam mimochodem před rokem odešel Jakub Jeřábek. Moravčík se Skleničkou se tím pádem loučí s Plzní, což klub potvrzuje na svých stránkách.

Oba beci Škody zaujali skauty i jiných klubů NHL, o možném odchodu Moravčíka i Skleničky se mluvilo už během světového šampionátu. Určitý interes se navíc objevil i z ruské KHL. V Plzni tušili, že oba reprezentanty a objevy uplynulého ročníku nejspíš neudrží. "Kluci dostali zajímavou nabídku a po zvážení jí oba přijali. Pro nás je to samozřejmě velká ztráta, nicméně už pracujeme na jejich nahrazení. Oběma přejeme hodně štěstí,“ uvedl na klubových stránkách sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Hráči zatím smlouvu oficiálně nepodepsali, stát by se tak mohlo v nejbližší době. Pokud se oba upíší jednomu klubu, půjde o unikátní událost. Málokdy se totiž přihodí, aby dva obránci z jednoho evropského klubu zamířili společně do jedné zámořské organizace. Ovšem situace se tak vyvinula. 

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

O Moravčíka se kluby NHL zajímaly údajně už na podzim, po turnaji Karjala, kde vysoký bek prožil mezistátní premiéru. Skauti zámořských celků mapují výkonnost evropských hráčů vytrvale a neustále. Věděli i o Skleničkovi, který měl povedenou druhou polovinu sezony a podobně jako Moravčík šel výkonnostně neustále nahoru. V Kodani na sebe Západočeši upozornili. Jsou perspektivní, kvalitní. V optimálním věku.

Jejich přesun za Atlantik lze očekávat, nicméně v pondělí před polednem dohoda s Canadiens stále uzavřena nebyla. "Ve hře jsou i jiné varianty. Je pravda, že jednáme, ale ani jeden z hráčů smlouvu dosud nikde neuzavřel. Proto nelze nic komentovat," řekl hokej.cz Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která oba zadáky zastupuje.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Informaci o odchodu Moravčíka a Skleničky zveřejnil plzeňský klub v pondělí v 11 hodin, zhruba 30 minut poté článek z hlavní stránky Škody zmizel. Na západě Čech možná malinko předběhli dobu. Transfery do NHL si zámořské týmy potvrzují ve svých informačních kanálech, Canadiens tak zatím neučinili. Ani nikdo další. Ale dohoda je podle všeho na spadnutí, v průběhu nejbližších hodin snad bude definitivně jasno.

Pokud se předpoklady naplní, přijde extraligové Plzeň o tři hokejisty, které zlákají kluby NHL. Už dřív se s Nashvillem dohodl brankář Miroslav Svoboda. Moravčík a Sklenička patřili v uplynulém období k oporám indiánů, Škodě pomohli do semifinále play off. V reprezentaci se dřív objevil Sklenička, premiéru prožil během ročníku 2016-17, loni na podzim se přidal i Moravčík. Oba si vybojovali nominaci na světový šampionát, kde sehráli všech osm utkání českého národního týmu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz