Sestup s Jihlavou mě bude mrzet ještě dlouho, přiznává Petr Straka

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Na loňskou sezonu nevzpomíná vůbec v dobrém. Petr Straka nejdřív nenaplnil velká očekávání v Plzni a když už se na konci chytl v Jihlavě, nezabránil sestupu z extraligy. Teď se pokouší o restart v Hradci Králové, kde musí trenéry zaujmout na zkoušce.

Plekanec Chance liga

Mountfield prožil ve čtvrtek hodně povedenou přípravnou premiéru. Ač přivezl do Přerova sestavu plnou mladíků a hráčů na try-out, Zubry rozstřílel 9:2. Petr Straka se na tom podílel dvěma góly, přitom hned po úvodním střídání musel odejít do kabin...

Na vaší tváři je znát, jaký jste měl začátek.
To ano, v prvním střídání jsem dostal pecku a šel na šití. O tom se mi ani nesnilo (směje se). Ani nevím, od koho to přišlo, vím jenom, že to přišlo zezadu a padl jsem hlavou přímo na mantinel. Trošku mi to zavařilo (směje se).

Dostal jste se z toho?
Chvilku jsem se vzpamatovával a v první třetině jsem stihl jenom dvě střídání, pokud se nepletu. Pak jsem se ve druhé třetině trochu chytl, protože jsme měli jenom jedenáct útočníků a zrovna jsme točili tři pravá křídla. To jsem se na led dostal trochu víc.

Nakonec se ale premiéra povedla, že?
Jsem hlavně rád, že jsem dal ty góly. Pro mě jako útočníka by asi nebyla úplně dobrá vizitka, kdybychom dali devět gólů a já neměl ani jeden. Co se týče výkonu, je hodně drobností, které si člověk musí po třech měsících oprášit a dostat se do těch návyků. Hodně jsme toho ani netrénovali, do systému se budeme dostávat. Jsem rád, že jsme vyhráli bez větších problémů. Určitě je lepší dát devět gólů než se trápit a vyhrát třeba 2:1.

Foto: Alena Zapletalová, mountfieldhk.cz

V Hradci jste na zkoušku. Je to pro vás hodně neobvyklá pozice? Na zkoušku většinou chodí mladíci nebo zahraniční hráči…
Je to tak, jak to je. Trochu jsem se s trenéry bavil, co ode mě očekávají. Není to pro mě úplně nová zkušenost, protože jsem přišel z Ameriky a tam probíhaly kempy v týmech NHL tak, že tam vesměs všichni byli na zkoušku. I když většina kluků měla šanci minimální. Bylo to ještě brutálnější v tom, že byly tři dny tréninku, pak se šlo rovnou do zápasu a hrály se klidně tři za sebou. To byl větší fofr. Tady mám víc času se s klukama sžít, poznat trenéry a pak udělat, co budu moct, abych tu smlouvu dostal.

Loni jste se do Plzně vracel v jiné pozici. Očekávalo se od vás víc, než jste předvedl, že?
Očekávalo. Ale já jsem i sám od sebe očekával víc. Byly tam nějaké faktory, které hrály roli, ale v tom se vrtat nebudeme. Spíš bych tu sezonu rozdělil na dvě části. Na plzeňskou a na zbytek v Jihlavě. Ten skončil velkým týmovým neúspěchem, že jsme spadli, což mě strašně mrzí. Ale z osobního hlediska mi to hrozně prospělo. Jak herně, tak hlavně psychicky, což spolu souvisí. Dostal jsem tam trochu větší důvěru a prostor hrát svoji hru. Spadlo ze mě takové břemeno, které jsem měl na zádech, a rozehrál jsem se, myslím, ke slušným výkonům. Jenom fakt škoda, že nám to pak o bod uteklo. To mě mrzí dodneška a bude mě to mrzet ještě dlouho.

Berete si to hodně?
Mě to spíš mrzí kvůli těm lidem a kvůli klubu, protože tam byli super lidi a byl jsem tam strašně spokojený. Skvěle mě tam přijali a cítil jsem se tam dobře. Je tam takové rodinné prostředí, kluci v týmu byli všichni super a vzali mě mezi sebe skvěle. Bylo to moc smutné. Myslím, že je to něco, co nechce mít žádný hokejista pod svým jménem. Mně se to bohužel „povedlo“ hned. Je to velká škoda, ale spíš si z toho vezmu to dobré z osobního hlediska, měl jsem mnohem větší sebevědomí než loni v Plzni. Budu se snažit od toho odrazit k dobrým výkonům tady v Hradci.

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Měl jste v Jihlavě dobrý pocit z kabiny? A máte ho i v Hradci?
Ano, ale zase to není tak, že by byl v Plzni špatný. V životě jsem neměl v kabině problém. Spíš jsem si v Jihlavě trochu říkal, jak mě vezmou, když tam přijdu ve 44. kole, nebo kolikáté bylo. Ale vůbec žádný problém nebyl. Když to řeknu takhle, tak jsem byl spokojený vesměs všude. Ale v Jihlavě byla ta úroveň spokojenosti asi na nejvyšší úrovni, co mohla být. Opravdu jsem si tam přišel jako s partou kamarádů a ať si kdo chce říká, co chce, tak v mužích to tak občas nebývá. Tady mám zatím pocit dost podobný, skvělá parta kluků a doufám, že to tak vydrží, než začne soutěž. Samozřejmě v případě, že tady v šatně budu mít možnost být.

Ten boj o místo musí být hodně znát. Každý teď ze sebe chce vymáčkout, co v něm je, viďte?
To asi platí vždycky a je jedno, jestli je někdo na zkoušce, nebo už má smlouvu. Máme tady spoustu mladých kluků, kteří se chtějí ukázat. Trenéři už o tom docela začínají mluvit, že mají volných osm devět míst, o která se musíme poprat. Tak to prostě je.

Po Mountfield Cupu přijde první síto?
Jsme domluveni, že v mém případě to tak bude. Nevím, jak to mají ostatní, ale u mě byla taková domluva, že po turnaji příští týden se rozhodneme, co dál.

Bude to ideální příležitost se ukázat. Před svými fanoušky, proti parádním soupeřům…
Každý zápas je dobrá příležitost. A vlastně i trénink. Já se snažím pracovat na sto procent a odvádět dobrou práci pro tým, jak na tréninku, tak na zápase. Udělám všechno pro to, abychom turnaj vyhráli, já k tomu přispěl a aby se mnou byli spokojení tak, aby mi nabídli smlouvu.

Foto: Alena Zapletalová, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz