Rána pro Kometu! Přišla o klíčového hráče, vrátit se může až na sedmý zápas

Adam Zbořil | Foto: Markéta Křížová

Kometa se musí obejít bez Adama Zbořila, brněnský útočník pyká za svůj zákrok na pardubického Miloše Kelemena ve čtvrtém finálovém duelu. Extraligová disciplinárka mu zastavila činnost hned na dva zápasy.

Běžela 23. minuta bláznivého střetnutí (7:4), když Adam Zbořil zasáhl soupeře ramenem do hlavy a od hlavních rozhodčích Adama Kiky a Robina Šíra za to vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

„Byl to vědomě vedený zákrok na protihráče, na kterého bylo možné pohlížet jako na hráče v držení puku. Šlo o zákrok nižší intenzity vedený ze slepého úhlu. Zbořil bez zvýšení své pozice zasáhl ramenem primárně oblast hlavy a krku Kelemena, jenž byl zraněn a utkání nedohrál,“ líčí Viktor Ujčík.

Šéf extraligové disciplinárky sáhl k zastavení činnosti na dva zápasy. Pro Kometu je to před klíčovými finálovými boji citelná ztráta. Centra druhé formace, ve které nastupuje s Peterem Muellerem a Hynkem Zohornou, bude postrádat v pátek v Pardubicích i dva dny nato v Brně. 29letý forvard se může vrátit až na případné sedmé utkání.

Popsíšilova sekera na Červenku bez trestu

Ujčík řešil rovněž zákrok brněnského Kristiána Pospíšila. Slovenský forvard během třetí třetiny sekl pardubického lídra Romana Červenku do pravé ruky. Rozhodčí však nevylučovali a nyní nepřichází ani disciplinární trest, řízení s Pospíšilem bylo zastaveno.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz