PREVIEW: Přerov začal generační obměnu. Ale bude zase kousat!

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Milana Procházku, Radomíra Palu, Martina Novotného nebo Marka Sikoru už na přerovské soupisce nenajdete. Byla jen otázka času, kdy u Zubrů nastane generační obměna.

Fanshop národního týmu

Od návratu do první ligy se totiž přerovský kádr až tolik neměnil a byl vůbec nejstabilnějším v celé soutěži. Stará generace už se ale pomalu loučí.

Jak si povede ta nová? Nemuselo by to být zlé: omlazený Přerov možná nepotká ani dočasný ústup z popředí tabulky. Roste totiž nové a velmi kvalitní jádro.

Tip Hokej.cz na umístění po základní části: 5. místo

Osobnost týmu – Michael Petrásek

Petrásek může být nejlepším gólmanem soutěže. Loni měl těžkou sezonu, v minulosti ale dělal v Litvínově jedničku. I po odchodu Lukáše Klimeše do Komety tedy bude brankářský post největší předností Přerova. 

Michael Petrásek.

Michael Petrásek. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (12/15): Pokud chcete slyšet důvod, proč by se Přerov mohl opět pohybovat okolo pátého místa, tak tady je. Příchod Michaela Petráska je majstrštyk. K Zubrům má navíc střídavé starty Lukáš Klimeš, hlavní hrdina Přerova v uplynulé sezoně a podle hlasování sportovních manažerů nejlepší gólman soutěže. Petrásek si tedy bude moci čas od času odpočinout, aniž by Přerovu jeho absence uškodila.

Obránci (10/15): Přerov omlazuje, nejvíc je to vidět v obraně. Po odchodech Martina Novotného, Ľubomíra Maliny a Radomíra Paly se tvoří nové jádro. Hanáci se ale nemusejí strachovat. Mikuláš Zbořil totiž vyrostl v muže, kolem kterého se dá stavět celá obrana. Je úžasné, jaký pokrok za poslední měsíce udělal. Není náhoda, že loni pomáhal i extraligovému Zlínu. Také Robert Černý už není brán jen jako průměrný obránce. Jeho důležitost pro tým po letních změnách ještě vzroste. Zkušenosti jsou ale také potřeba, proto je důležitý návrat Jiřího Krisla. Když loni v Přerově krátce hostoval, zářil a prožil nejlepší měsíc sezony. Podobný vzestup, jaký proběhl u Černého a Zbořila, může nastat také u Martina Weinholda, Rostislava Šnajnara, Matyáše Hamrlíka, Mikuláše Pohla a Jakuba Kubeše. Všichni jsou to hráči se značným potenciálem. Přerovská obrana tedy bude mladá, ale může fungovat skvěle. 

Útočníci (10/15): Největším problémem Přerova v uplynulé sezoně bylo střílení gólů. Našli se jen čtyři útočníci, kteří dali deset a více branek. Zlepší se ofenziva letos? Na postech centrů rozhodně problém není. Roman Pšurný je skvělý tvůrce hry, veterán Tomáš Sýkora je jasným lídrem týmu a třicetibodovou hranici může atakovat i Darek Hejcman. V čem může být problém, to je absence typických střelců na křídlech. Vývoj Jakuba Navrátila je každopádně hodně rychlý: zlepšuje se každým zápasem a loni patřil k nejlepším juniorům Chance ligy. Po pěti letech v EBEL se do Česka vrátil Radek Číp. Pomůže se střeleckou efektivitou? Jiří Goiš a Tomáš Doležal dodají zkušenosti, Jaroslav Moučka pak důraz a bojovnost. Kometou sezony se může stát Šimon Kratochvil. Další zlepšení by mělo nastat i u Filipa Dvořáka nebo nových posil Jana Süsse. a Matěje Svobody.

Ostatní (8/15): Přerovský tým je plný hráčů s velkým potenciálem. Půjde o to, aby ho dokázali naplnit – Zubři už se totiž nebudou moct opřít o Radomíra Palu nebo Martina Novotného. Musí se tedy najít noví lídři – pak můžou Hanáci nadále prohánět favority. Klub jako takový je ale zdravý, funguje v rodinné atmosféře a opírá se o výborné fanoušky a pracovité trenéry. Jen by to chtělo na trhu ještě najít nějakého typického střelce.

CELKEM: 40/55.

Soupiska 

Brankáři: Michael Petrásek, Daniel Šimonů, Tomáš Suchánek, Michal Postava, Lukáš Klimeš.

Obránci: Jakub Kubeš, Robert Černý, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Matyáš Gréč, Jiří Běhal, Rostislav Šnajnar, Martin Weinhold, Mikuláš Pohl, Matyáš Hamrlík, Jakub Kleiner.

Útočníci: Daniel Indrák, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Jaroslav Moučka, Jakub Navrátil, Roman Pšurný, Šimon Kratochvil, Filip Dvořák, Radek Číp, Jan Süss, Matěj Svoboda, Lukáš Zmeškal, Jonáš Kočica, Adam Hradil.

Změny v kádru

Příchody: Michael Petrásek (G, Litvínov), Jakub Kubeš (O, Jastrzebie), Jiří Krisl (O, Frýdek-Místek), Rostislav Šnajnar (O, Poruba), Jiří Běhal (O, Debrecín, MAĎ), Radek Číp (Ú, Dornbirn), Jan Süss (Třebíč), Matěj Svoboda (Ú, N. Cyclones, NCDC).

Odchody: Martin Novotný (O, Prostějov), Radomír Pala (O, konec kariéry), Ľubomír Malina (O, Havířov), Jan Mlčák (O, Litoměřice), Marek Sikora (Ú, Poruba), Vojtěch Tomi (Ú, ?), Michal Gago (Ú, Znojmo), Milan Davídek (Ú, Jihlava).

Nejlepší příchod podle hokej.cz: Michael Petrásek
Přesně takovou jistotu v brance omlazený tým potřebuje. I kdyby zrovna Zubři hráli špatně, v každém utkání by jim mohl Petrásek zajistit alespoň nějakou naději na body.

Michael Petrásek.

Michael Petrásek. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Citelný odchod – Martin Novotný
Přerov měl loni třetí nejlepší defenzivu v lize. I díky Novotnému, který byl s ice timem 21:38 nejvytíženějším hráčem týmu. Zubři pochopitelně měli o elitního defenzivního beka zájem, Novotný však zamířil za novou výzvou k rivalovi do Prostějova.

Koho sledovat? Šimon Kratochvil
Mohl by zažít průlomovou sezonu. Už to není vyjukaný mladík, ale nabral sebevědomí a je připravený převzít důležitější roli. V přípravě bylo vidět, že si věří.

Mohl by zazářit – Jakub Kubeš
Ač měří skoro dva metry, není to typický bourač. Naopak vsází na dobré bruslení a rozehrávku. V Polsku s ním byli hodně spokojení, Kubeš ale ví, že se v Přerově může ve své kariéře o hodně posunout.

Talent – Daniel Indrák
V přerovské mládeži se poslední dobou urodily parádní ročníky. Daniel Indrák loni táhl extraligovou juniorku a třeba může následovat cestu Jakuba Navrátila, který je teď stabilním členem základní sestavy.

Trenéři – Vladimír Kočara a Jakub Grof
Kočara se ujal Zubrů během minulé sezony. Přišel od mládeže jako dočasné řešení – jenže s trápícím se týmem si díky parádnímu závěru došel pro páté místo a ve čtvrtfinálové sérii s Kladnem měli diváci o zážitky postaráno. Zůstává tedy i pro další ročník.

Vladimír Kočara.

Vladimír Kočara. | Foto: Hana Řezníčková, hokejprerov.cz

Přípravné zápasy
Přerov 2:4 Opava
Třebíč 4:5sn. Přerov
Přerov 1:3 Vsetín
Přerov 3:2 Slavia Praha
Přerov 4:1 Zlín
29. srpna – Přerov vs. Poruba
3. září – Vsetín vs. Přerov
5. září – Přerov vs. Frýdek-Místek

Chronologická umístění
2012/2013 – 2. liga 
2013/2014 – 2. liga
2014/2015 – 2. liga (postup)
2015/2016 – 7. místo
2016/2017 – 8. místo
2017/2018 – 5. místo
2018/2019 – 5. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz