PREVIEW: Dú Valaši, dú, ligu vyhrajú?

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Vsetín jde postupnými krůčky. Po návratu do Chance ligy chtěl do play off – a to se podařilo. Ve druhé sezoně se chtěl opět posunout a protentokrát bylo cílem semifinále – i to Vsetín splnil.

NHL 20

A letos? Letos chtějí Valaši rovnou do finále. Ostatně: vše jiného by byl alibismus.

Vsetín sice přišel o Luboše Roba, který se vydal za extraligovou výzvou do Plzně, přišla ale jiná zajímavá jména v čele s Vlastimilem Dostálkem, Martinem Dudášem, Davidem Tůmou či Martinem Procházkou.

Že by se naplnil popěvek fanoušků Dú Valaši, dú, ligu vyhrajú?

Tip Hokej.cz na umístění po základní části: 3. místo

Osobnost týmu – Antonín Pechanec

Druhý nejproduktivnější hokejista základní části a zároveň nejlepší nahrávač Chance ligy. V 53 zápasech se blýskl 64 body (21+43). Na podobné tvůrce hry je radost koukat.

Antonín Pechanec.

Antonín Pechanec. | Foto: hc-vsetin.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (11/15): David Gába a Ondřej Bláha se dobře znají z Motoru, který společně dovedli až do baráže. Takže proč by teď nemohli k úspěchu pomoci i Vsetínu? Dá se očekávat, že v základní části budou mít podobné vytížení a před play off se rozhodne o jedničce. Podobně tomu bylo i loni. Celkem to fungovalo, vedení však pro tuto sezonu vsadilo na jinou variantu a s běloruským brankářem Janem Šelepněvem neprodloužilo smlouvu. 

Obránci (12/15): Ondřej Slováček byl podle hlasování sportovních manažerů nejlepším obráncem sezony. Společně s Jakubem Teperem vytvořili mimořádnou dvojici, která si v útočné třetině společně s forvardy Robem, Pechancem a Jonákem měnila pozice, společně motali soupeřům hlavy a bylo celkem jedno, kdo je v zápise veden jako obránce a kdo jako útočník. Skvělou posilou je Martin Dudáš, který pomůže druhé přesilovkové formaci. Čtvrtým elitním bekem je Jiří Drtina, nejproduktivnější zadák prvoligového ročníku 2017/2018. Ondřej Holomek mívá spíše defenzivnější úkoly, při nichž si vede znamenitě. V analytických statistikách by mohl patřit k nejužitečnějším bekům při hře 5 na 5. Mladší generaci zastupují Radek Jeřábek, Michal Hryciow a Tom Ondračka.

Útočníci (12/15): Dva členy nejlepší ligové formace Vsetín udržel, o jednoho však přišel. Vít Jonák s Antonínem Pechancem si budou muset zvyknout na nového parťáka: Vlastimila Dostálka. Jedná se o prověřeného kanonýra, jehož potenciál je ale ještě daleko vyšší, než zatím ukázal. A to je dobrá zpráva: vedle Jonáka s Pechancem může řádit. S pověstí střelce přichází na Lapač i David Tůma. Po celou kariéru se pohybuje okolo mety dvaceti gólů za základní část. No neberte to! V přípravě si parádně vede dvojice Branislav RehušMartin Procházka. David Březina po úžasné sezoně 2017/2018 ustoupil ze scény, stále je to ale vynikající útočník, který může sehrát důležitou roli. Vsetínskou ikonou je veterán Radim Kucharczyk, který má za sebou dvě třicetibodové sezony. Přiblíží se k podobné hranici i po čtyřicítce? Silové pojetí do technického týmu vnese Lukáš Volf, loni nejproduktivnější hráč Ústí nad Labem.

Ostatní (8/10): Lapač, to je fenomén: vsetínští fanoušci jsou skutečně šestým hráčem mužstva a jsou stěžejním pilířem celého klubu. Na Vsetíně panuje rodinná atmosféra, což by mohlo hokejistům pomoci v tom, aby se vyrovnali s velkým tlakem a nemalým očekáváním. Nikdo však nemůže vědět, co s týmem přesně udělá odchod Luboše Roba, krále uplynulé sezony...

CELKEM: 43/55.

Soupiska 

Brankáři: David Gába, Ondřej Bláha, Jakub Málek, David Sachr.

Obránci: Jiří Drtina, Radek Jeřábek, Tom Ondračka, Ondřej Slováček, Jakub Teper, Michal Hryciow, Ondřej Holomek, Martin Dudáš.

Útočníci: Vít Jonák, Antonín Pechanec, David Tůma, David Vítek, Vojtěch Šilhavý, Adam Hořanský, David Březina, Radim Kucharczyk, Jakub Doktor, Branislav Rehuš, Vlastimil Dostálek, Lukáš Volf, Martin Procházka, Jiří Karafiát, Daniel Klímek, Jan Vašenka.

Změny v kádru

Příchody: Ondřej Bláha (G, Havířov), Martin Dudáš (O, Košice), Branislav Rehuš (Ú, Havířov), David Tůma (Ú, Litvínov), Jakub Doktor (Ú, České Budějovice), Vlastimil Dostálek (Ú, Jihlava), Lukáš Volf (Ú, Prostějov), Martin Procházka (Ú, Mladá Boleslav).

Odchody: Jan Šelepněv (G, Junosť Minsk, BĚL), Jakub Jenáček (O, Třebíč), Peter Mikuš (O, Nové Zámky, SVK), Tomáš Frolo (O, nově kondiční trenér), Dominik Rudl (O, Poruba), Luboš Rob (Ú, Plzeň), Roman Rác (Ú, ?), Mitchell Theoret (Ú, ?), Ondřej Kopta (Ú, Nice, FRA1), Tomáš Pitule (Ú, Chomutov), Tomáš Vávra (Ú, Valašské Meziříčí).

Nejlepší příchod podle hokej.cz: Martin Procházka
Ve čtyřech přípravných zápasech dal čtyři góly. V extralize dostával šanci v podstatě jen ve čtvrté lajně, v Chance lize už ale v minulosti ukázal, že může patřit k tahounům. Kdysi zářil třeba na Kladně.

Martin Procházka.

Martin Procházka. | Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Citelný odchod – Luboš Rob
Luboš Rob loni ovládl kanadské bodování, tabulku střelců a v létě pak posbíral všemožné individuální trofeje. Kouzlo elitní vsetínské lajny bylo právě v chemii mezi Robem, Pechancem a Jonákem. Úžasně se doplňovali. Sesype se to celé odchodem Roba, nebo vedle Pechance s Jonákem vylétne zase někdo jiný?

Koho sledovat? Vlastimil Dostálek
Měl by začít právě s Pechancem a Jonákem. Bude to klapat? O Dostálkovi jsme vždy psali, že má potenciál dát kolem třiceti gólů za sezonu. Teď k tomu bude mít ideální příležitost.

Mohl by zazářit – Martin Procházka
Jsme zpátky u Procházky. Loni se celá vsetínská ofenziva točila hlavně kolem první lajny, letos bude hodně nebezpečná i druhá formace. Podle úvodu přípravy se zdá, že Procházkova spolupráce s Davidem Březinou a Branislavem Rehušem klape. Stane se právě Procházka novým útočným lídrem týmu?

Talent – Tom Ondračka
Ač obránce, v uplynulém ročníku juniorské extraligy sbíral skoro bod na zápas. Vzhledem k poměrně úzkému vsetínskému kádru v zadních řadách může letos dostat hodně příležitostí i v Chance lize.

Trenéři – Jiří Dopita a Luboš Jenáček
Žádná dvojice trenérů se u prvoligových fanoušků netěší takové popularitě jako oni. Zdá se, že trenérský a lidský přístup Dopity s Jenáčkem jsou pro Vsetín ideální volbou. 

Jiří Dopita (uprostřed) a Luboš Jenáček (úplně vpravo).

Jiří Dopita (uprostřed) a Luboš Jenáček (úplně vpravo). | Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Přípravné zápasy
Vsetín 4:3 Trenčín
Přerov 1:3 Vsetín
Vsetín 7:5 Slavia
Havířov 5:1 Vsetín
27. srpna – Vsetín vs. Havířov
29. srpna – Trenčín vs. Vsetín
3. září – Vsetín vs. Přerov
5. září – Vsetín vs. Poruba

Chronologická umístění
2012/2013 – 2. liga
2013/2014 – 2. liga
2014/2015 – 2. liga
2015/2016 – 2. liga
2016/2017 – 2. liga (postup)
2017/2018 – 8. místo
2018/2019 – 4. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz