Ouřada po 5 asistencích: Dřív jsem musel nahrávat starším bratrům

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Byl to vydařený týden pro Piráty i pro Kryštofa Ouřadu. Chomutovští zvítězili v Extralize staršího dorostu třikrát v řadě a udrželi si šanci na účast ve vyřazovacích bojích, šikovný útočník oblékající trikot s číslem 28 nasbíral v zápase proti Letňanům gól a pět asistencí.. „Když jsem byl malej, tak jsem musel vždy přihrávat starším bratrům, kteří stříleli. Asi mi to zůstalo až doteď," smál se po utkání.

HokejkaTV

Váš tým zvládl poslední tři zápasy na výbornou. Jak se za výkony ohlížíte?
Byly to pro nás strašně důležité zápasy. Dokázali jsme je zvládnout a máme tak pořád naději na play off.

Sám jste proti Letňanům nabíral gól a pět nahrávek. Pamatujete si vůbec na nějaký podobný zápas?
Během utkání jsem se cítil skvěle, sedlo mi to na výbornou. Kluci si už ze mě dokonce dělali trochu srandu, body ale vyplynuly z výborné práce celého týmu. A takový zápas jsem naposledy zažil na malém hokeji (směje se).

Očividně raději přihráváte, než střílíte, že?
Když jsem byl malej, tak jsem vždy musel přihrávat starším bratrům, kteří stříleli. Asi mi to zůstalo až doteď (směje se).

Co vám na váš výkon říkali rodiče?
Táta byl spokojený a říkal, že to byl pěkný zápas. Mamka mi hned po zápase psala.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Díky čemu si myslíte, že jste poslední tři zápasy zvládli? A pomohou vám výhry i do těch zbylých dvou?
Zlepšili jsme obranné pásmo, a to si myslím, že bylo rozhodující. Určitě nás tyto tři zápasy nakoply a trochu zvedly sebevědomí do dalších bojů.

Boje o play off vrcholí. Jste pátí, na čtvrtou příčku ztrácíte pouhé tři body. Jak vaši situaci vnímáte?
Na začátku sezony jsme měli jasně daný cíl, za nímž pomalu jdeme a snažíme se ho splnit. Schází nám poslední dva zápasy, které se pokusíme urvat za plný počet bodů. Všichni cítíme, že se to blíží, a snažíme se podřídit vše tomu, abychom to zvládli.

Co od soupeřů v posledních dvou zápasech čekáte?
Litvínov pořád má šanci postoupit, takže stoprocentně bude chtít urvat výhru a body. Třinec zase nebude chtít prohrát, když už sem pojede takovou dálku. Myslím, že všichni víme, o co nám jde. O motivaci a odhodlání máme postaráno.

Nastupujete současně i za juniorku. Jak je náročné hrát za dvě kategorie?
Obě kategorie jsou rozdílné a každý trenér vyžaduje jiný systém. Myslím si ale, že to zvládám celkem dobře. Ve starším dorostu určitě cítím, že na mě trenéři víc spoléhají, ale snažím se si to nepřipouštět a hrát tak, abych byl prospěšný pro tým.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz