Ocenění za skvělou formu. Pastrňák je 1. hvězdou uplynulého týdne v NHL

Skvělou formu předvádí v duelech NHL David Pastrňák, český reprezentant ve službách Bostonu získal za parádní výkony prestižní ocenění. Zástupci zámořské ligy ho vyhlásili první hvězdou ligy za uplynulý týden, informují o tom stránky nhl.com.

HokejkaSHOPvanoce

Pastrňák aktuálně potvrzuje vynikající hokejovou pohodu, uplynulých sedm dní mu sedlo skutečně náramně. V minulém týdnu sehrál tři duely NHL, zaznamenal sedm (!) gólů a devět bodů, což ho posunulo těsně pod medailové stupně produktivity soutěže.

Nejlepší český útočník současnosti zazářil především před týdnem proti Anaheimu, kdy jeho Boston vyhrál 4:2 a David Pastrňák nasázel všechny góly Bruins. V klubové historii je 19. hráčem, jemuž se povedlo vstřelit čtyři góly v jednom zápase.

Ve čtvrtek 17. října pak účastník mistrovství světa 2016 až 2018 zařídil první a poslední gól Medvědů v základní části klání s Tampou Bay. další dva body si připsal v následném souboji s Torontem.

Třiadvacetiletý rodák z Havířova, který vyhrál tři poslední ročníky ankety Zlatá hokejka pro nejlepšího hokejistu Česka, má v NHL aktuálně bilanci 9 gólů a 6 asistencí, za osm utkání stihl parádních 15 bodů a v pořadí produktivity ligy je čtvrtý.

Vedoucí obránce Jack Carlson má na Patrňáka náskok tří bodíků, český útočník kraluje s 9 trefami průběžnému pořadí nejlepších střelců.

Druhou hvězdou uplynulého týdne NHL byl zvolen zmíněný Jack Carlson, třetí pak brankář Carter Hutton z Buffala.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz