Oceláři přivítali Viedenského, trénuje s nimi Filip Zadina. Posílí i obranu?

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

30. července 2018, 16:15

Daniel Ježek

Po třech měsících od finálové prohry s Kometou na led znovu vyjeli třinečtí Oceláři. Úřadující vicemistr a bronzový medailista hokejové CHL zahájil přípravu na nový ročník. Trenérskému triu se na úvodním tréninku hlásilo 30 hráčů. Kromě třineckých hokejistů se s týmem připravuje také útočník Detroitu Filip Zadina, jehož otec asistuje Václavu Varaďovi.

Nový fanshop

Hlavní kouč Třince byl s úvodním tréninkem spokojen. „Letní příprava byla zkrácená, proběhla ale velmi dobře. Kluci dostali hodně zabrat a popasovali se s tím dobře. Všichni se na led hodně těšili, byť to bylo poznamenáno vedrem, které venku panuje. Také v dalších dnech to bude znát,“ hodnotí Varaďa první přípravu na ledě.

„Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl pro posun v kariéře, proto jsem tady. Věřím, že jsem se rozhodl dobře a že s Třincem můžeme udělat velké úspěchy.“

Extraligový vicemistr se na nový ročník připravuje s lehce obměněným kádrem. Tým opustilo šest hráčů, pod Javorový naopak zamířili čtyři hokejisté. Talentovaný brankář Nick Malík by měl chytat v partnerském Frýdku-Místku, ze zámoří se do Třince vrátil útočník Jan Hladonik. Oceláři do svých řad zlákali lotyšského snajpra Robertse Bukartse, nejnovější posilou pak je vysoký útočník Marek Viedenský. Václav Varaďa přiznává, že o příchodu Bukartse s Viedenským se jednalo už v průběhu minulého ročníku.

„O oba jsme měli zájem již během loňské sezony, nakonec to ale neklaplo. Nyní jsou tady, jsou připraveni nám pomoct. Od Robertse očekáváme branky a přihrávky, to je jasné. Ale také to, že byl kapitánem lotyšského naroďáku ho posílá do jiné dimenze a určitě pomůže i s vedením týmu,“ říká Varaďa.

Marek Viedenský by se pak měl zařadit po bok Tomáše Marcinka v pozici jednoho z klíčových centrů. „Co se Marka týče, tak se vše zrodilo na poslední chvíli. Je to velká posila na pozici centra, se kterou jsme loni měli trochu problémy. Během loňské sezony jsme na tomto postu měli slabší období, proto to vnímám velmi pozitivně. Další silový a důrazný hráč nám scházel, po boku Tomáše Marcinka bude Marek důležitým aspektem uprostřed,“ pochvaluje si třinecký lodivod.

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

Čerstvá akvizice Ocelářů ze Slovanu Bratislava absolvovala svůj první trénink pod Javorovým. „Nebylo to nic jednoduchého, začátek je ale vždy těžký a já věřím, že se to bude zlepšovat. V Česku jsem se Slovanem odehrál pár přípravných zápasů. Těším se na srovnání s Čechy, liga určitě bude hodně těžká,“ říká nová tvář Ocelářů.

Vedení Třince Viedenského oslovilo už před koncem přestupů v minulé sezoně, tehdy to ale z důvodu minimálního požadavku KHL na počet slovenských hráčů v týmu Slovanu Bratislava nevyšlo. Druhý pokus Ocelářů však již byl úspěšný. „Nabídek jsem měl více, nakonec jsem se rozhodoval mezi Slovanem a Třincem. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl pro posun v kariéře, proto jsem tady. KHL a česká extraliga jsou dvě rozdílné ligy. Já věřím, že jsem se rozhodl dobře, vše ale ukáže až sezona. Věřím, že s Třincem můžeme udělat velké úspěchy,“ říká.

Vysoký útočník v minulém ročníku laboroval s třísly, dle svých slov je však nyní naprosto v pořádku a připraven ukázat, že pro Oceláře bude velice platný. „Minulá sezona mi skončila již na začátku března, od té doby jsem se snažil dát dohromady a pořádně se připravit. Věřím, že s třísly už problémy nebudou, člověk ale nikdy neví. V přípravě jsem na tom hodně zapracoval a doufám, že v tomto ročníku mě nic nepříjemného nepotká,“ věří Marek Viedenský.

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

Útočné řady Oceláři posílili, otázkou však zůstává obrana. Slezané přišli o Tomáše Linharta s Bohumilem Jankem, vedení Třince zatím žádnou náhradu nepřivedlo. „Osobně mě mrzí odchod Tomáše Linharta, kterého jsem chtěl i pro další sezonu. Rozhodly ale rodinné důvody. Šanci dostane Marian Adámek, který loni měl výbornou sezonu. Dále tam jsou Jakub Matyáš s Lukášem Kovářem, kteří by měli dostat větší šanci a věřím, že se přidají k té silné čtveřici obránců. Pokud se na trhu objeví obránce, který nás bude zajímat, tak se po něm budeme dívat. Samozřejmě budeme chtít zkušenosti a důraz, který nám schází po odchodu dvou beků,“ pokračuje Václav Varaďa.

Oceláři budou mít v následujícím ročníku velice nahuštěný program. Hráče s drakem na hrudi kromě domácí extraligy čeká také Liga mistrů a nově i Spengler Cup. „Snažíme si hrát s rozpisem zápasů a některá utkání přesouvat do jiných termínů. S Ligou mistrů přicházíme o některá data, věřím ale, že se s tím kluci popasují velmi dobře. Ono se říká, že je lepší hrát, než trénovat. Náš hokej je založený na kondici, věřím, že se hráči na to poctivě připraví a zvládnou to,“ uvědomuje si kouč Ocelářů.

Slezané v minulém ročníku dokráčeli do semifinále play off, v Lize mistrů pak skončili v semifinále. Fanoušci Ocelářů budou i letos očekávat co nejlepší výsledky. „Chceme navázat na fazónu z minulého roku, můžou se ale objevit okamžiky, kdy to nebude až tak ladit. My se budeme snažit je limitovat. Chceme hrát dobrý hokej, který bude diváky bavit. Věřím tomu, že tým zase bude mít chuť jít co nejdál,“ uzavírá Václav Varaďa.

Aktuální kádr HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Nick Malík, Matěj Loubal.

Obránci:
Marian Adámek, Jan Bartko, Milan Doudera, Filip Haman, Lukáš Kovář, Lukáš Krajíček, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth, Jan Zahradníček.

Útočníci:
Martin Adamský, Roberts Bukarts, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Jiří Polanský, Adam Raška, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Marek Viedenský, Roman Vlach.

Letní zápasy HC Oceláři Třinec

09.08. 17:00 HC Olomouc – HC Oceláři Třinec
14.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
15.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA
18.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HK Soči
23.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HK Dukla Trenčín
31.08. 17:30 HC Oceláři Třinec – Djurgaarden (Liga mistrů)
02.09. 17:30 HC Oceláři Třinec – Tappara Tampere (Liga mistrů)
07.09. 18:30 Djurgaarden – HC Oceláři Třinec (Liga mistrů)
09.09. 18:00 Tappara Tampere – HC Oceláři Třinec (Liga mistrů)

Příchody do HC Oceláři Třinec

Jan Hladonik (Blainville-Boisbriand)
Roberts Bukarts (Zlín)
Marek Viedenský (Slovan Bratislava)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Daniel Rákos (Hradec Králové)
Tomáš Linhart (Hradec Králové)
Bohumil Jank (Chomutov)
Jan Strmeň (České Budějovice)
Jakub Petružálek (Litvínov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz