Ofenzivní posila pro Třinec. K Ocelářům míří slovenský útočník Viedenský

Foto: sport.aktuality.sk

29. července 2018, 20:05

Václav Jáchim

Představitelé třineckých Ocelářů se netajili snahou angažovat kvalitního útočníka do prvních dvou formací. Teď hlásí zajímavou posilu, mezi svěřence trenérů Varadi a Zadiny se zařadí slovenský útočník Marek Viedenský, který tři poslední sezony dával góly za Slovan Bratislava.

Nový fanshop

Hokejisté Třince získali slovenského reprezentanta krátce předtím, než společně zahájí přípravu na ledě před novou sezonou. Stane se tak v pondělí, Marek Viedenský nebude chybět. V jeho případě půjde o první kontakt s českou Tipsport extraligou, dosud ji totiž nikdy nehrál.

Ovšem jeho přesun do Třince se málem uskutečnil už letos koncem ledna. "Oceláři měli tehdy o Marka velký zájem, před uzávěrkou přestupů už bylo v podstatě všechno dohodnuté. Slovan sezonu dohrával, jelikož se nedostal do play off. Ovšem musel tak učinit s minimálním počtem deseti slovenských hráčů a proto Viedenský nakonec k Ocelářům neodešel," informuje Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Po sezoně se vedení klubu k tématu vrátilo. "Je pravda, že Marek zvažoval víc variant, ta od Ocelářů ho hodně zajímala. Klub hledal posilu pro první dva útoky, Marek Viedenský představy splňoval. Probíhala jednání a posléze došlo k dohodě," popisuje Vůjtek. Viedenský se s finalistou jarního play off dohodl na roční smlouvě.

Jednou z možností bylo, že někdejší útočník farmy San Jose či finské Hämeenlinny bude nadále pokračovat ve Slovanu Bratislava. "Dlouho to zůstávalo ve hře, nakonec padla volba na nabídku Třince," říká Vůjtek. Účastníka tří světových šampionátů dospělých to oslovilo. "Marek si zjišťoval informace, v kádru Ocelářů má hodně kamarádů. Tahle možnost se mu líbila už v minulé sezoně, posléze se znovu stala aktuální. V Tipsport extralize chce klubu co nejvíc pomoci," zmiňuje hráčův agent.

Oceláři si od nové posily hodně slibují. "Hledali jsme vysokého silného centra, který by zvýšil náš důraz v předbrankovém prostoru a Marek je přesně tím typem hráče (193 cm/95 kg). Navíc z jeho strany cítíme velkou chuť dosáhnout týmového úspěchu, což je pro nás velmi důležité! Měli jsme námluvy už v lednu, ale tehdy to ještě nedopadlo, proto jsem rád, že jsme se dohodli na tuto sezonu,“ uvedl na stránkách klubu sportovní ředitel Jan Peterek.

V minulém ročníku sehrál sedmadvacetiletý rodák z Handlové 42 utkání KHL, vstřelil 11 branek a přidal 10 asistencí. Předtím Viedenského brzdila některá zranění, ale teď už je fit a plný odhodlání naplnit v Třinci předpoklady. "Marek poctivě odmakal celé léto, doma na Slovensku individuálně trénoval. V pondělí se s Oceláři zapojí do společné přípravy na ledě. Když jsme jeho stěhování do Třince probírali, několikrát opakoval, že se hodně těší," uzavírá Vladimír Vůjtek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz