Oceláři hlásí první posilu, z Kanady se vrací Hladonik. Hrňa pokračuje

Foto: hcocelari.cz

25. května 2018, 11:49

Adam Bagar

Po odchodech Jakuba Petružálka, Daniela Rákose, Tomáše Linharta, Bohumila Janka a Jana Strmeně hlásí Oceláři také první posilu. Po roce stráveném v zámořské juniorské QMJHL se pod Javorový vrací talentovaný útočník Jan Hladonik. Klub o tom informuje na svém Twitteru.

Nový fanshop

"Bylo těžké rozhodnout se opustit to tady, i kdyby jen na rok, protože v Česku není pro mě nic víc než Třinec. A kdyby mi to náhodou nevyšlo, protože to vyjít nemusí, tak bych se rád vrátil. Pořád tady mám platnou smlouvu a kdybych se měl vracet, tak určitě do Třince. Na Oceláře nedám dopustit," říkal před rokem osmnáctiletý útočník.

V zámoří se chtěl přiblížit draftu, který mu loni nevyšel, ale sezona se nevyvíjela úplně podle jeho představ. V dresu týmu Blainville-Boisbriand Armada, který působí v zámořské juniorské QMJHL, zapsal za 63 zápasů pouhých 19 bodů. V dlouhodobé části nastřílel čtyři góly a přidal k nim 15 asistencí, v play off pak vyšel dokonce naprázdno.

Před odchodem do zámoří platil třinecký talent za mimořádně produktivního útočníka. Ve 48 zápasech juniorské extraligy nasbíral 59 bodů za 28 branek a 31 nahrávek. Představil se také na MS hráčů do 18 let a nakoukl do dvou nejvyšších seniorských soutěží. Za extraligový Třinec i prvoligový Frýdek-Místek zaznamenal shodně čtyři starty.

"Ocelářská cesta pokračuje," libují si po Hladonikově návratu Oceláři, kteří od loňské sezony dávají víc prostoru mladým hráčům. A vyplácí se jim to, což bylo patrné v uplynulém play off, v němž mladíci výrazně přispěli k zisku stříbrných medailí. "Je tomu tak, mladí ukázali, že v nich dříme potenciál," pokyvuje prezident klubu Ján Moder.

Tuto sezonu jsme si dokázali, že sázka na mládí je správnou cestou

Další novinkou je setrvání Erika Hrni, který podepsal novou smlouvu a ve Slezsku tak začne už devátou sezonu. Nedávno si v Třinci smluvně pojistili také Martina Růžičku, Romana Vlacha, Jakuba Matyáše, Arona Chmielewskiho a Davida Musila. Naopak odešli Jakub Petružálek, Daniel Rákos, Tomáš Linhart, Bohumil Jank a Jan Strmeň.

Velké změny v kádru se nedají čekat. "Vše bude z velké části záležet na stanovisku Honzy Peterka a Vaška Varadi. Vím, že nějaké posily lovit budou, ale jinak si myslím, že kádr by měl zůstat z větší části pohromadě. Tuto sezonu jsme si dokázali, že sázka na mládí je správnou cestou. V další sezoně by mohli dostat ještě víc prostoru," líčí Moder.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz