Nebráníme se ještě posílení útoku, hlásí ve Zlíně. Čím oživili přípravu?

Foto: hokej.zlin.cz

2. července 2018, 13:01

Adam Bagar

Hokejisté Zlína uzavřeli nepopulární letní přípravu na suchu na fotbalovém hřišti v Mladcové. Teď už si po deseti týdnech dřiny užívají zaslouženou dovolenou. "Celkově jsme s přípravou spokojení," líčí spokojeně hlavní kouč Robert Svoboda v rozhovoru pro klubový web hokej.zlin.cz.

Jágr Chance liga

"Pár drobností se vždy najde, nejednalo se však o nic vážného, co by zabránilo naplnit suchou přípravu v plném rozsahu," doplňuje zlínský trenér, jenž se držel podobného modelu přípravy jako v loňské sezoně. Navrch ale se svými svěřenci nově piloval střelbu na suchu.

Právě koncovka ševce často trápí. "Na tuhle dovednost jsme se důkladně zaměřili, je potřeba ji stále zdokonalovat podobně jako buly, což je dlouhodobě naše slabina. Pořád se bavíme, že nám nejde koncovka a zakončení," přiznává někdejší obránce extraligového Zlína.

"Zadní řady máme víceméně vyřešené, nebráníme se ještě posílení v ofenzivě."

"Některé kluby realizují tuto dovednost na ledové ploše, ale umíme si poradit. Pořád se na suchu běhá nebo se zvedají činky, letos přišla pro extraligový tým taková změna. Kluci na to reagovali moc dobře," těší Roberta Svobodu, který má k dispozici pozměněný kádr.

Po odchodech klíčových borců Libora Kašíka či Robertse Bukartse přivedli Berani čtveřici posil. Do klece zkušeného Jakuba Sedláčka a do útoku navrátilce Nicolase Werbika, Jakuba Hermana z Olomouce a Piráta Michala Poletína, jenž se k týmu připojil na začátku června.

Foto: Lukáš Urbaník, hokej.zlin.cz

"Michal je hokejistou, se kterým počítáme do klíčové pozice pro tým. Má výborné fyzické parametry, prosadí se před brankou a je velmi dobrý střelec. Potřebujeme mít v mančaftu takové urostlé hráče. Věříme, že bude hodně platným hráčem," přeje si Robert Svoboda.

Na hostování do první ligy odcházejí dva zadáci. Martin Padrnos do Přerova a Oldřich Horák do Poruby, která navíc zkouší dalšího zlínského beka Daniela Gazdu. "Zadní řady máme víceméně vyřešené, nebráníme se ještě posílení v ofenzivě," přiznává šéf zlínské střídačky.

Vsetín chtěl derby, Zlín odmítl. Podle Svobody to není atraktivní zápas »

Berany teď čeká třítýdenní dovolená, na led vyjedou 23. července a v rámci přípravy na novou sezonu sehrají osm zápasů. V rámci Zubr Cupu se utkají s Jihlavou, Přerovem a Novými Zámky, dalšími soupeři budou extraligová Olomouc, slovenský Zvolen a Znojmo z EBEL.

"Nechceme se hned na startu přípravy měřit s extraligovými celky. Důležité je získat zápasový rytmus. Zápasy pro nás budou velmi dobrou zkouškou, Olomouc, Znojmo a Jihlava jsou velice dobří soupeři pro přípravu," pokyvuje na závěr takřka jednapadesátiletý trenér.

Aktuální kádr Aukro Berani Zlín

Brankáři:
Daniel Huf, Jakub Sedláček, Daniel Šimonů, Tomáš Štůrala.

Obránci:
Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freibergs, Martin Matějíček, David Nosek, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Tomáš Žižka.

Útočníci:
Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Michal Gago, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Jiří Karafiát, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Poletín, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař, Jan Václavek, Nicolas Werbik. 

Foto: Lukáš Urbaník, hokej.zlin.cz

Příchody do Aukro Berani Zlín

Jakub Herman (Olomouc)
Nicolas Werbik (Des Moines Buccaneers)
Jakub Sedláček (Slovan Bratislava)
Michal Poletín (Chomutov)

Odchody z Aukro Berani Zlín

Libor Kašík (Chabarovsk)
Roberts Bukarts (Třinec)
David Šťastný (Mladá Boleslav)
Ondřej Veselý (konec kariéry)
Radoslav Illo (neznámo)
Pavel Klhůfek (Chomutov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz