Zlín hlásí útočnou posilu, z Chomutova přichází bojovník Poletín

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Hokejový Zlín hlásí další posilu do ofenzivy. Po Hermanovi, Šlahařovi či navrátilci ze zámoří Werbikovi doplní účastníka jarního předkola play off Michal Poletín (na snímku). Zkušený bojovník přichází do Baťova města z Chomutova, nejvyšší soutěž hrál předtím také v Plzni či pražské Slavii. Poletínův příchod potvrdil zlínský klub na dnešní veřejné tiskové konferenci.

Plekanec TELH

Akce proběhla v centru Zlína, konkrétně v Parku Svobody pod zlínským zámkem v rámci doprovodného programu 56. Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Představitelé klubu tam Michala Poletína slavnostně představili. "Zájem byl oboustranný a jednání ze strany generálního manažera pana Hostáka velmi korektní. Jsem rád, že budu působit ve Zlíně, neboť věřím v týmový úspěch,“ řekl Poletín stránkám zlínského klubu.

Účastník mistrovství světa dvacetiletých 2010 uzavřel s vedením zlínského klubu roční smlouvu, jejíž součástí je případná následná roční opce. "Michal je urostlý útočník s důrazným tlakem do brány. Má velmi dobré fyzické parametry a věříme, že bude jedním z těch, kdo se po odchodu Robertse Bukartse postarají o produktivitu týmu. Počítáme s ním do prvních dvou útoků. Určitě nebereme hráče z venku, aby nám vylepšil třetí nebo čtvrtou lajnu,“ uvedl jednatel klubu a sportovní manažer Jiří Šolc.

Poletín narazí v kabině na některé známé tváře. S Tomášem Žižkou hrával za Slavii, s Antonínem Honejskem, Jakubem Sedláčkem nebo Oldřichem Horákem v mládežnických reprezentacích. Fyzicky výborně vybavený útočník se zatím na nový ročník chystal individuálně, do společné přípravy zlínského týmu se zapojí 11. června, neboť Poletín dokončuje studium na České zemědělské univerzitě. "Zlín znám z extraligy jako bojovný a zarputilý tým s rychlým přechodem do útočné fáze. Vždy tady byl skvělý gólman a velmi dobrá defenzivní hra,“ připomněl Poletín, jehož velkou zálibou je myslivost.

Kromě příchodu někdejšího útočníka Pirátů potvrdili Berani skutečnost, že od mistrovské Komety Brno získali zpátky hráčská práva na útočníka Antonína Honejska. V rámci střídavých startů z prvoligového Přerova mohou i v příští sezoně nastoupit za Zlín obránce Martin Novotný a útočník Jiří Goiš.

Zlín také získal nového sponzora, kterým je společnost Synot Tip. Výši finančního příspěvku a délku kontraktu ani jedna ze stran nezveřejnila. Berani však nadále hledají nového generálního partnera. Od loňska tuto roli plnil obchodní portál Aukro, pro nadcházející sezonu však neuplatnil opci.

Změny v kádru zlínských hokejistů

Příchody

Jakub Sedláček (Slovan Bratislava, KHL)
Jakub Herman (Olomouc)
Michal Poletín (Chomutov)
Nicolas Werbik (Des Moines, USHL)
Jakub Šlahař (Přerov)

Odchody

Libor Kašík (Chabarovsk, KHL)
David Šťastný (Mladá Boleslav)
Roberts Bukarts (Třinec)
Ondřej Veselý (konec kariéry)
Radoslav Illo
Pavel Klhůfek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz